Mi sem jelzi jobban a Tokióban ma kezdődő műkorcsolya-világbajnokság iránti érdeklődést, hogy az esemény internetes honlapján a belépőkkel kapcsolatos információk csupán egy szűk bejegyzésre korlátozódnak: minden jegy elkelt. A még az 1954-es birkózó-vb-re felhúzott, majd 1991-ben teljesen felújított Tokyo Metropolitan Gymnasiumban tízezren férnek el a nézőtéren, s gyaníthatóan a női verseny alatt lesznek a leghangosabbak a helyiek. Legnagyobb reménységük, Mao Aszada még nincs tizenhét esztendős, de már a tavalyi torinói téli olimpia aranyesélyese lehetett volna; ám azon a versenyen „kiskorúként” – a NOB paragrafusai alapján – még nem indulhatott. Két éve a felnőtt Grand Prix-döntőben igen, azt meg is nyerte, a női mezőnyből egyedüliként tripla axelt ugrik, ám nagy kérdés, hogy hazai pályán mennyire izgul majd. Az idei GP-döntőben, Szentpéterváron „csak” második lett, a nálánál húsz nappal idősebb koreai Ju Na Kim előzte meg, s ha ehhez hozzávesszük, hogy a világbajnoki címvédő amerikai Meissner 18 éves lesz októberben, képet is kaphatunk a generációváltásról.
Sebestyén Júlia a maga 25 évével már a sokat tapasztaltak közé tartozik. Európa-bajnoknőnk az idei GP-sorozatban egy arany- (Kína-kupa) és egy ezüstérmet (Orosz-kupa) szerzett, a fináléba is bejutott (ez Meissnernek nem jött össze), ahol végül hatodik lett, a varsói Eb-n azonban csak a 9. helyen zárt.
– A szezonom a varsói kűrig egészen kiváló volt, de akkor sajnos leblokkoltam… Remélem, a vb-n ez nem fordul elő, s úgy gondolom, hogy a tudásom alapján az első tízben ott a helyem. Korábban voltam már hatodik, hetedik és nyolcadik is világbajnokságon. Bár az elmúlt hét végén a fővárosi Jégcsarnokban rendezték a rövid pályás gyorskorcsolyázók csapat-világbajnokságát, a versenyzők pedig már a hét elejétől lefoglalták a pályát, szerencsére nem maradtam edzéslehetőség nélkül. A programjaimon finomítottam, kicsit még erősebbek lettek, s bízom benne, hogy ugyanúgy sikerülnek majd, mint az edzéseken vagy a kínai Grand Prix-n – fogalmazott Sebestyén, aki először majd a pénteki rövid programban lép jégre.
A jégtáncosok kötelező programjában viszont a még junior korú Nagy Zsuzsanna, Elek György kettős már ma bemutatkozik. Ők ketten valójában Hoffmann Nóra és Elek Attila helyett indulhatnak, abból kifolyólag, hogy az Eb-n első számú jégtáncospárunk férfi tagja a lábát törte. A névazonosság nem véletlen, az öcs táncolhat, ám ebben a jeges műfajban nem a fiataloké a terep, számukra itt csak a legjobb huszonnégy közé jutás lehet a cél.
Dollárezrekért futnak. A világbajnokságon a Nemzetközi Korcsolyázószövetség 710 ezer dollár pénzdíjat oszt ki, a férfi- és a női verseny dobogósai 45 ezret, 27 ezret és 18 ezret kapnak, a párosok között és jégtáncban 67500, 40500 és 27 ezer jár az érem mellé. De még a tizenkettedik helyezetteknek is jut 2000, illetve 3000 dollár.
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
