November 16–17-re (jövő hét szerda és csütörtök) kétnapos tanfolyamot szervez a Magyar Antidopping Csoport (MACS, vagy angol mozaikszóval Hunado) a Magyar Sportok Házában. A képzésre jelentkezők minden fontos információt megtudhatnak a doppingolás történetéről, a szerek típusairól, a várható hatásokról és egészségügyi következményekről, a magyar doppingellenes programról, a jogi szabályozásról, az ellenőrzésről, a minták analíziséről, a táplálékkiegészítők veszélyeiről és a londoni olimpia előtti felkészülésről. Az eseményen előadást tart természetesen Tiszeker Ágnes, a MACS vezetője, aki érdeklődésünkre a párizsi súlyemelő világbajnokságról adott további rövid tájékoztatást: „Mint eddig, most, a negyedik alkalomra is sokan jelentkeztek, a Magyar Olimpiai Bizottság is javasolta a szakszövetségek számára a részvételt. Ez természetesen nem kötelező, de jó lehetőség arra, hogy az érintettek behatóbban megismerkedjenek a számukra oly fontos témával.”
A MACS itthoni irodájából azt is megtudtuk, hogy jelenleg 150 körüli a jelentkezők száma, ez megfelel a korábbi élénk érdeklődésnek, a maximum létszám 200 fő lehet. A tanfolyamon Tiszeker Ágnes mellett előadást tart többek között Czene Attila, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportért felelős államtitkára, Fazekas Attila, az államtitkárság jogi szakértője, Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára, s Martos Éva, az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet főigazgatója.
A sportolók, sportvezetők, sportorvosok mellett jellemző a fiatalabb versenyzők szüleinek a jelentkezése. Mivel akkreditált képzésről van szó, a végén vizsgázni kell, és akinek ez sikerül, oklevelet is kap. A múltbéli tapasztalatok alapján a résztvevők 95-97 százaléka abszolválja sikerrel a 15 tanórás tanfolyamot, amely alatt a doppingellenőrzés felszereléseivel is meg lehet ismerkedni a helyszínen.
Hogy aztán esetleg pár nap múlva már „élesben” lehessen mintát adni…