Levágták a Dakar nyolcadik szakaszát

A Dél-Amerikában zajló Dakar-rali szombati, nyolcadik szakaszát lerövidítették a szervezők az etapot megelőző heves esőzések miatt.

LM
2013. 01. 12. 14:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Salta és Tucumán közötti 849 kilométerre tervezett hosszt 700 kilométer alá csökkentették úgy, hogy az útvonal első részét törölték a programból. Az új változat nyomán – a helyszíni jelentések szerint – körülbelül 200 kilométer mért és csaknem 380 kilométer összekötő szakasz várt az autós mezőnyre szombaton.

Az összetett sorrendet tekintve a nyolcadik napon a három magyar egység közül a Szalay Balázs, Bunkoczi László pár 29.-ként, Sebestyén Sándor és Bognár József a 86., a Pócsik László, Farkas Nándor, Szaller Zoltán trió pedig a 88. hely birtokosaként startolhatott el.

A Peruból indult, január 19-én záruló viadal mintegy 8400 kilométeres távjának 153 autó, 183 motorkerékpár, 75 kamion és 38 quad vágott neki. A verseny Argentína érintésével a chilei Santiagóban fejeződik be.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.