Ferguson szerint jók a Manchester United esélyei

A Manchester United skót menedzsere, Sir Alex Ferguson elégedetten nyilatkozott a Real Madrid elleni BL-nyolcaddöntőjét követően.

KG
2013. 02. 14. 14:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének újabb két mérkőzése után a Manchester United és a Borussia Dortmund hívei lehetnek elégedettebbek, mivel kedvenceik döntetlennel zárták idegenbeli fellépésüket, így kedvezőbb helyzetben várhatják a visszavágót, mint riválisuk.

Az angol elitgárda a spanyol bajnoki címvédő Real Madridnál tett látogatását fejezte be 1–1-gyel, a német alakulat pedig az ukrán Sahtar Donyeck otthonából távozhatott számára biztató 2–2-vel. Persze a madridiak portugál vezetőedzője, José Mourinho rögtön „különvéleménnyel” jelentkezett be: a meccset követő nyilatkozatában azt mondta, ötven százalék az esélyük a továbbjutásra.

„Teljes mértékben hiszek a sikerünkben. Változatlanul nyílt a párharc, mert mi is képesek vagyunk gólt szerezni idegenben – jelentette ki, majd némiképp provokatív éllel így folytatta: – Nem hiszem, hogy az angol futballkultúra megengedné, hogy a Manchester saját pályáján is annyira védekezésre rendezkedjék be, mint tette nálunk.”

Derűlátását tovább erősítendő Mourinho hosszan magyarázta a sajtótájékoztatón, hogy a megítélése szerint teljesen defenzív angolokkal szemben számos gólszerzési lehetőséget teremtettek, és úgy látja: végig ők voltak kezdeményezőbbek. „Ellenfelünk nem játszott győzelemre, pedig kiváló támadóik vannak, akik a semmiből is képesek gólhelyzetet összehozni” – dicsérte a maga módján a riválist Mourinho, és hangoztatta, szerinte nem a United elleni BL-párharc végkimenetelétől függ szakmai jövője a Real Madridnál.

Alex Ferguson, a manchesteri Vörös Ördögök szakvezetője elsősorban kapusát, a spanyol David De Geát dicsérte, akit a döntetlenre végződött meccs kulcsemberének nevezett. „De Gea pompásan védett a Santiago Bernabéu Stadionban, most nyújtotta szezonbeli legjobbját, hihetetlen mentéseket mutatott be. Elégedett vagyok vele, és az 1–1-gyel is” – mondta. A tréner felhívta a csapatáért szorítók figyelmét arra is, hogy odahaza roppant nehéz, veszélyeket magában rejtő visszavágó vár a Unitedre. „Fontos gólt szereztünk, de még nincs vége. Jók az esélyeink, ám nagyon oda kell figyelnünk, mert a Real Madrid fantasztikus ellenakciókra, gyors kontrákra képes csapat” – fogalmazott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.