Torkos Attila a Budapest Bajnokságból szerződött a Red Bullhoz

A Red Bull „birodalomhoz” tartozó, a német negyedosztályban szereplő RB Leipzig a januári átigazolási időszakban a Grund FC-ből szerződtette Torkos Attilát.

2013. 02. 08. 14:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Átigazolásával a mindössze 18 éves támadó lett a Grund FC történetének első olyan játékosa, akit profi szerződéssel igazolt le egy külföldi klub. A XVII. kerületi együttes jelenleg a Budapest Bajnokság I. osztályában (BLSZ I.) szerepel. A csapat vezetője, idősebb Buzsáky Ákos csütörtökön a FourFourTwo-nak beszélt a fiatal játékosról. „Attilát előbb a Cottbus hívta próbajátékra, ahol tetszett is a szakmai stábnak, de közben adódott a lipcsei lehetőség, ami mindenki számára előnyösebb volt” – mondta a portálnak a Grund FC vezetője.

„Nagy lehetőség ez a számára, ami komoly kihívás is egyben, ugyanakkor reméljük, nem a Leipzig lesz a végállomás a karrierjében. Attilának remek a fizikuma, magas, gyors, jól fejel, és az egyérintős játékban is ügyes” – dicsérte korábbi játékosát Buzsáky, aki hozzáfűzte, hogy szerinte fekszik majd neki a német futball stílusa. Kiemelte, hogy „Attila esete is bizonyítja: magas szintű képzést kap az a körülbelül hatszáz gyerek”, aki náluk sportol.

Torkos Attila a Futbol.hu-nak adott interjújában elmondta, hogy ötévesen kezdte pályafutását az FK Rákoshegynél, ahonnan a klubot átvevő Grund FC-hez került. Sokat köszönhet a klub edzőinek, közülülü külön kiemelte Vobeczky Zoltánt és id. Buzsáky Ákost.

A fiatal csatár egyelőre a lipcsei csapat korosztályos, U19-es együttesével készül, ahol bajnokságot szeretne nyerni. A klubvezetőket egyetlen edzőmeccsen győzte meg arról, hogy érdemes szerződtetniük – ezen a meccsen három gólt is szerzett két gólpassza mellé. Lipcsében nem ő az egyetlen magyar: az első csapatnál Bódog Tamás a másodedző, míg az U19-eseknél Szántó Gergő személyében van egy magyar csapattársa is.

Torkos kiemelte, hogy a klubnál „nagyon profin állnak hozzá” a dolgokhoz: „Meg van szabva, mit eszünk, mit iszunk, orvosok figyelnek bennünket folyamatosan. Például vért vesznek a fülünkből, s megnézik, hogy mennyi futás után savasodunk be” – mondta a portálnak a támadó. Egy átlagos napja reggelivel indul Lipcsében, s naponta két edzésük van.

„Összességében jól érzem magam” – fűzte hozzá, s kiemelte, hogy előreláthatóan a 27-es mezszámban fog játszani. „Mindenképpen kell hogy legyen egy hetes a hátamon. A 17-esben játszottam volna, de az foglalt volt, így maradt a 27-es” – mondta a 18 éves csatár.

Bódog Tamás és Détári Lajos is elismerően nyilatkozott Torkos Attiláról a pénteki Nemzeti Sportban. „Egyelőre az U19-es csapatunkban számítunk rá. Szeretnénk ugyanis, ha utánpótláscsapatunk is egy osztállyal följebb kerülne, ezért Attilán kívül legalább még három meghatározó játékos igazolását tervezzük” – mondta Bódog a sportlapnak. „Az biztos, eddig jó kezekben volt, és most még jobb kezekbe került” – fűzte hozzá az RB Leipzig másodedzője.

Détári Lajos szerint Torkos Attila sokat profitálhat a németországi szerződéséből. „Ha él a lehetőséggel, ha elfogadja, hogy neki légiósként dupla annyit kell mutatnia, mint a hazai futballistáknak, hamarosan úgy beszélnek róla, hogy ő is olyan pályát futhat be, mint például Szalai Ádám” – mondta Détári, aki pályafutása során szintén megfordult Németországban, ahol az Eintracht Frankfurt légiósa volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.