Csányi: A szurkolóknak is „be kell állniuk a sorba”

„El kell fogadni az európai normákat és eszerint kell nekünk a magyar mérkőzéseken is viselkedni” – jelentette ki Csányi Sándor.

TK
2013. 08. 30. 18:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MLSZ vezetője a Sport TV Sportgazdaság című pénteki műsorában azt mondta: az akadémiákról minden évben kikerülnek olyan tehetséges játékosok, akiknek minden esélyük megvan arra, hogy nemzetközileg is ismert futballisták legyenek. „Emiatt azt gondolom, hogy a válogatott is sokkal gyorsabban vissza tud kerülni valahová Európa közép- vagy élmezőnyébe, mint a klubok” – nyilatkozta Csányi Sándor.

Hozzátette, a klubfutball jelentősen függ a gazdasági helyzettől: „A klubok helyzetét determinálja a gazdasági helyzet. Be kell látnunk, hogy a magyar gazdaság mérete egyelőre nem versenyképes akár az osztrák helyzettel sem. Viszonylag kevés cég szponzorál csapatokat, különösen nehéz a helyzet, hiszen pont azok a vállalatok, akiknek nagy ügyfélköre van, ezek különféle extra adókat fizetnek, és nem azt keresik, hol tudnának szponzori pénzeket elkölteni.”

A nemzeti csapattal kapcsolatban kiemelte: nagy dolog, hogy a válogatottnak a világbajnoki selejtezősorozatban jó esélye van arra, hogy elérje a pótselejtezőt érő második helyet. Úgy vélte, hogy a jövő pénteken Bukarestben sorra kerülő, románok elleni vb-selejtező a magyar labdarúgás jövője szempontjából is sorsdöntő mérkőzés lesz.

Csányi Sándor a televíziós közvetítési díjakkal kapcsolatban megjegyezte, ezeknek a pénzeknek a 15 százalékát, azaz 382 millió forintot az MLSZ aszerint oszt szét, hogy a 23 év alatti játékosok mennyi időt töltenek a pályán. Ráadásul jövőre ezt már 21 évre szigorítják. Érdekesség, hogy a bajnokság jelenlegi állása szerint van olyan csapat, amely kétmillió és van olyan, amelyik 66 millió forintot kapna. Hozzátette: rendkívül fontos a magyar nevelésű futballisták szerepeltetése, így a mostani nyolchoz képest jövőre már 12 hazai játékost kell az első osztályú csapatok kereteiben alkalmazni. A jövőbeli tervekkel kapcsolatban hangsúlyozta, szeretnének nagyobb bevételhez jutni a sportfogadások után is.

Csányi Sándor a műsorban reagált Muszbek Mihálynak, a korábbi Magyar Labdarúgó Liga volt elnökének azon kijelentésére, amely szerint a nyári átigazolási időszakban az NB I.-es klubok egyharmaddal többet költenek a tényleges bevételüknél. Amint mondta, Muszbek Mihály tanulmánya valós adatokat tartalmaz, de rossz következtetéseket von le, ugyanis a veszteség abból fakad, hogy a korábbi állapotokkal ellentétben az egyesületeknél rendbe tetették a könyvelést.

Az MLSZ-elnök beszélt a Puskás Ferenc Stadionról is: a különleges, „stadion a stadionban” koncepció szerint felépülő létesítmény – amelynek első látványtervei már ősszel megszülethetnek – várhatóan 2017-re készül el, a tervek szerint pedig egy év próbaidőt követően már Bajnokok Ligája- vagy Európa Liga-döntőre pályázhatna. „Mindeközben pályázunk a 2020-as Európa-bajnokságra is, amelyen, azt gondolom, eséllyel indulunk, ugyanis Európában kevés olyan stadion lesz, mint a Puskás” – jelezte az MLSZ-elnök.

A szurkolókkal kapcsolatban Csányi elmondta, a beléptető rendszernél nagy felháborodás volt a drukkerek részéről az adatok leadása miatt. A klubok közül néhol együttműködnek, néhol szabotálják, de „nekik is be kell állniuk a sorba”. Hozzátette: a pályákon nincs helyük a rasszista megnyilvánulásoknak. „El kell fogadni az európai normákat és eszerint kell nekünk a magyar mérkőzéseken is viselkedni, ellenkező esetben a klubokat vagy a válogatottat büntethetik meg” – jelentette ki Csányi Sándor.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.