Imre Gézához több szempontból is a legközelebbi példa a négy évvel idősebb Iván Trevejo, aki júniusban megnyerte párbajtőrrel az Európa Játékokat. Trevejo 1996-ban, még kubai színekben – a bronzérmes Imre Gézát megelőzve – ezüstérmet szerzett egyéniben az atlantai olimpián, egy évvel később pedig csapatvilágbajnok lett. 2002-ben súlyos döntésre szánta el magát, otthagyta a karibi országot és a saját családját is, de tíz évig nem versenyzett magas szinten. 2012 után, immár negyvenegy évesen, francia állampolgárként gondolta úgy, ideje folytatni, és a földkerekség legsikeresebb párbajtőrhatalmában is kivívta a válogatottságot, világkupákon szerzett érmet.
A +40-es kategória más sportágakban is életképes lehet.
Ha a küzdősportoknál maradunk, és az öklök vívásánál, elég csak Bernard Hopkins profiboksz-karrierjét megemlíteni, aki ötvenévesen osztja a pofonokat világbajnoki címmeccseken. Fél éve veszítette el félnehézsúlyú öveit, ő volt a legidősebb címvédő a sportágban.
Az ütők közt érdemes még Leander Paesre figyelni, aki a teniszpályán éppen a hétvégén emelte magasba a wimbledoni trófeát. Egy harmincnégy éves kislánnyal, Martina Hingisszel az oldalán Babos Tímeáékat győzte le a vegyes párosok döntőjében.
Eddig csupa olyan sportágat soroltunk fel, ahol a korral gyakran egyre jobbak a versenyzők. A torna nem ilyen, éppen ezért tartozik ide a legkülönösebb eset. A tinédzserek mezőnyében Okszana Csuszovityina a szovjetutód Független Államok Közösségének csapatában lett olimpiai bajnok az 1992-es barcelonai játékokon. 2006-ig üzbégként nyerte a világbajnoki érmeket az ugrás specialistája, majd beteg fia gyógykezelése érdekében Németországba költözött a családjával, az állampolgárságot is felvette, így nyert olimpiai ezüstöt 2008-ban Pekingben. Bár később bejelentette a visszavonulását, a német zászló alatt eljutott Londonban a hatodik olimpiájára is, sőt jövőre megcélozza a hetediket, üzbég színekben. Akkor már negyvenegy éves lesz.
Éppen ennyi most Valentina Vezzali, a hatszoros olimpiai bajnok olasz tőrvívó, aki Imre Gézáékhoz hasonlóan az 1996-os atlantai olimpián nyerte az első érmét, de a jövő évi riói játékokon sem adná alább. Az agresszív vívásáról híres Vezzali a jelenleg zajló moszkvai világbajnokságon is a legszebb érmet célozta meg, de a nyolcaddöntőben Knapek Edina pompás vívással 13:7-re elintézte. Knapek előtte a mexikói Rebolledót és a francia Guyart győzte le hét, illetve egy tussal, majd az orosz Sanajeva állította meg (15:12).