A tagság 52 igen, 2 nem szavazat és 7 tartózkodás mellett döntött úgy, hogy a jövőben már ne a két éve megválasztott Poór Csaba irányítsa a szövetséget.
Az MRSZ-nek eredetileg 11 fős elnöksége volt, közülük hét tag májusban benyújtotta lemondását arra hivatkozva, hogy nem tud együtt dolgozni a testület többi tagjával. Mivel a közgyűlés a hiányzó hét elnökségi tag megválasztását levette a napirendről, az MRSZ elnökség nélkül maradt. A küldöttek ezért úgy határoztak, hogy az újabb rendkívüli tisztújító közgyűlésig, amelyre július 24-én kerül sor, ötfős ügyvivői testület irányítsa a szövetséget. Ebbe Novák László, Nagy Kornél, Baran Ádám, Ludvig Zsolt és Markovits László került be. Nem sokkal később már ülésezett is a testület, s vezetőjévé Ludvig Zsoltot választotta meg.
Markovits László, a Vasas elnöke a közgyűlésen azt mondta, Poór Csabának azért kellett távoznia, mert nem tudott szponzori pénzt hozni a szövetségbe.
„Az állami forrás nem szponzori pénz” – jelentette ki Markovits, utalva arra, hogy Poór Csaba elnöksége idején jelentősen – 2,1 milliárdról 4,2 milliárdra – nőtt a röplabdának 2020-ig megítélt kiemelt sportági támogatás mértéke.
Markovits egyúttal azt kérte a tagságtól, hogy most végre ne személyekre, hanem programra kelljen szavazniuk a küldötteknek, ezért azt tartotta volna helyesnek, ha kellő előkészítés után csak szeptember végére tűzik ki a tisztújító közgyűlést. Erre azonban nem volt lehetőség, mert a szövetség alapszabálya szerint legkésőbb 30 napon belül meg kell tartani az újabb közgyűlést.
Az ülés befejezése után tartott sajtótájékoztatón a visszahívott elnök, Poór Csaba azt mondta, hogy a keddi döntés következtében „szívinfarktust kap a magyar röplabdázás!”
„Minden klubot és minden programot veszélybe sodornak azzal, hogy újból megszervezték egy elnök megbuktatását. Ma nem az tesz a röplabdázásért, aki kétévente elnököt buktat a szakmára hivatkozva, hanem az, aki hagyja dolgozni a megválasztott vezetőit. Két év alatt ugyanis nem lehet az elmúlt harminc év lemaradását behozni és hibáit kijavítani” – fogalmazott Poór Csaba, aki szerint komoly problémát okozhat a sportágnak, hogy a következő elnök bírósági bejegyzéséig az MRSZ-nek nincs hivatalos képviselete.
„Elnök hiányában nincs olyan személy a szövetségben, aki aláírói, illetve utalványozói jogkörrel rendelkezik. Emiatt nemcsak a szponzorok várnak ki és szerződéseket nem lehet kötni, hanem minden munkafolyamat megáll” – tette hozzá a visszahívott elnök.
Ludvig Zsolt, a közelmúltban menesztett szakmai igazgató a közgyűlésen azt mondta, hogy átmenetileg Lukács László, az MRSZ hivatalban lévő ügyvezető igazgatója lehet az aláíró a szövetségben, Poór Csaba szerint viszont Lukácsnak erre nincs felhatalmazása.
Zökkenőmentes lesz a Magyar Röplabda Szövetség működése a rendkívüli tisztújító közgyűlésig az ügyvivő testület szerint, amely szerdán megtartotta első ülését azok után, hogy a keddi közgyűlésen a küldöttek visszahívták Poór Csaba elnököt és az elnökség még hivatalban lévő további három tagját.
Markovits László, a Vasas SC elnöke, az ügyvívói testület egyik tagja a keddi közgyűlésen részéről elhangzottakkal kapcsolatban megerősítette, hogy a szponzorszerzés a TAO bevezetése és a gazdasági válság óta rendkívül nehéz feladat, ezért, ha szükséges, megfelelő időt kell hagyni arra, hogy egy minden szempontból erős, összetartó, új vezetés tudjon felállni.
Ludvig Zsolt, az MRSZ ügyvivő testületének vezetője arról tájékoztatott, hogy a jelölő bizottság megkezdi működését, elkezdi felderíteni a lehetséges jelölteket és a csütörtökön kiküldi a tagszervezeteknek a jelöléshez szükséges dokumentumokat. „Bízunk abban, hogy a július 24-i sikeres közgyűlés után már csak a strandröplabdázók, a 28 év után újra Európa-bajnokságon szereplő női válogatott, valamint az induló nemzeti bajnokságok körül zajló eseményekkel kapcsolatosan kell hírt adnunk” – mondta Ludvig.