Pelé Londonból érkezett meg a forgatásra. Természetesen ő volt ennek a produkciónak a legnagyobb sztárja, még akkor is, ha az Oscar-díjas rendező, John Huston filmjében igazi sztárparádét lehetett látni, a kor színészóriásai közül sokan vállaltak szerepet a filmben. Így a nagy brit művész, a később két Oscar-díjat is nyert Michael Caine vagy Ingmar Bergman legendás színésze, Max von Sydow is. Mondjuk arról már akkor is megoszlottak a vélemények, hogy kié az igazi pálma: sokan a Rocky című filmben zseniálisan játszó Sylvester Stallonét tartották annak. Az MLSZ elnöke, Szepesi György hosszas tárgyalások után érte el, hogy az 1958-as, 1962-es és 1970-es világbajnokág legnagyobb csillaga végezze el a kezdőrúgást a június 4-i magyar-osztrák barátságos mérkőzésen.
Pelé megjelenése tényleg hatalmas szenzáció volt, amelyet azonban kissé elnyomott, hogy Farkas Bertalan egy nappal korábban érkezett meg sikeres űrutazásáról Bajkonurba. A lapok címoldalát az első magyar űrhajós útja foglalta el, a futballsztárnak csak a sportoldalak jutottak. Június 14-én az NB I utolsó fordulójában a Hungária körúton rendezett MTK-Honvéd bajnokin is Pelé indította el a labdát, a belga Paul van Himsttel együtt.
Innentől kezdve aztán minden figyelem az MTK öreg, Hungária körúti stadionja felé fordult, mivel ebben az akkor ódon létesítményben forgatták a Menekülés a győzelembe című filmet. Az alkotók a legendás párizsi Colombes-stadionba helyezték a történteket, s úgy gondolták, az MTK létesítménye megfelelően reprodukálja az egykori franciaországi pályát. Ahol Pelé és a többi világsztár felbukkanásakor szinte elszabadult a pokol. Amikor a felvétel közben nagy zivatar tört ki és óriási eső zúdult a stadionra, jó néhány ember beszaladt a pályára, hogy az általuk a mozivászonról ismert sztároknak sört adjanak. A hangosbeszélő csak ennyit ordított: Borzasztó, borzasztó!
A teljes cikk IDE kattintva olvasható el.