időjárás 28°C Ottó 2022. július 2.
logo

Egy szurkoló addig provokálta, míg Vieira meg nem rúgta + videó

2022.05.20. 08:41 2022.05.20. 11:17

Az Everton csütörtökön kétgólos hátrányból állt fel a Crystal Palace ellen, majd nyert 3-2-re az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulóból pótolt mérkőzésén. Ezzel eldőlt, hogy a nehéz helyzetben volt liverpooliak megmenekülnek a kiesés elől. A bennmaradást ünneplő szurkolók egyike összetűzésbe keveredett a Palace vezetőedzőjével, Patrick Vieirával.

Ami hét fordulóval ezelőtt szinte elképzelhetetlennek tűnt, csütörtök este megvalósult: az Everton kiharcolta a bennmaradást a Premier League-ben. Pedig Frank Lampard csapata számára nem kezdődött jól a Crystal Palace elleni találkozó, és már az első félidőben kétgólos hátrányba került. Még sosem tudott fordítani a liverpooli gárda, amikor a félidőben ekkora vagy ennél nagyobb hátrányban volt (eddig 74 ilyen mérkőzéséből 69-et elveszített, ötször döntetlenezett), de most sikerült neki, és 3-2-re nyert. Így négy pontra ellépett a kiesőhelyen tanyázó Leedstől, és a vasárnapi zárófordulóban már nem lesz tétje az Arsenal elleni meccsének.

Az Everton az 1950/51-es idény óta nem esett ki az angol élvonalból, ezért talán érthető, hogy a szurkolók eksztázisba kerültek a találkozó lefújása után. A hazai nézők ellepték a pályát örömükben.

Az egyikük azonban túl messzire ment, provokálni kezdte az ellenfél vezetőedzőjét, Patrick Vieirát, aki ezt kicsit sem nézte jó szemmel. Egy darabig tűrt, majd megrúgta a szurkolót, aki ezek után a földre esett, mások pedig a segítségére siettek, és bosszúból lökdösni kezdték a trénert. Vieirát végül néhány drukker lekísérte a pályáról, így nem került nagyobb bajba, bár az incidensért büntetésre számíthat.

Csütörtöki eredmények:
Everton–Crystal Palace 3-2 (0-2)
Aston Villa–Burnley 1-1 (0-1)
Chelsea–Leicester 1-1 (1-1)

Még nem dőlt el minden

Az Everton győzelmével eldőlt, hogy a már biztos búcsúzó Norwich és Watford mellett a 35-35 ponttal álló Leeds és Burnley közül kerül ki a harmadik kieső.

A tabella első felében sem zárult még le a verseny, többek között a bajnoki cím sorsa sem dőlt még el: a Manchester City egy ponttal vezet a Liverpool előtt. A Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik helyért még a Tottenham és az Arsenal harcol, az Európa-liga csoportkörét érő hatodikért pedig a Manchester United és a West Ham. Mindkét esetben az előbbi csapat áll jobban, két ponttal előzi meg közvetlen riválisát.

Az utolsó forduló mérkőzései vasárnap egy időben, 17 órakor kezdődnek.