Nagy Ádám vezérletével egy lépésre van a Serie A-tól a Pisa csapata

Az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság, a Serie B rájátszásában a Nagy Ádámmal felálló Pisa 1-0-ra legyőzte a Beneventót, így a feljutásért játszhat a Monza–Brescia párharc továbbjutójával.

2022. 05. 22. 8:38

A Serie B-ben a Lecce és a Cremonese végzett az első két helyen, így feljutott  Serie A-ba, de a rájátszásban még a tabella nyolcadik helyezettjének a Perugiának is lett volt esélye felkerülnie az élvonalba. Az alapszakaszban a 3–8. helyeken Pisa, Monza, Brescia, Ascoli, Benevento, Perugia volt a sorend. A play-off első körében a Benevento idegenben 1-0-ra verte az Ascolit, a Brescia otthon 3-2-re a Perugiát, s a két győztes jutott be az „elődöntőbe”. Itt már oda-visszavágós párharcok következtek; a Pisa és a Benevento, valamint a Monza és a Brescia között.

A Pisa, az 59-szeres válogatott csapata az első mérkőzésen 1-0-ra kikapott Beneventóban, a hazaiak a 85. percben találtak be, honfitársunk végig a pályán volt. A szombati visszavágón a Pisa már a 11. percben megszerezte a vezetést a líbiai Ahmed Benali találatával, s több gól nem is esett. Ám a házigazdának az egygólos siker így is elég volt, mert a a versenykiírás szerint amennyiben összesítésben döntetlenre végeznek a felek, az a gárda jut tovább, amely előrébb végzett a bajnokságban. A Pisában Nagy Ádám ezt a találkozót is végigjátszotta, és az olasz beszámolók szerint a 26 éves középpályás csapata egyik legjobbja volt.

A Monza–Brescia párharcban az első meccset a Monza 2-1-re megnyerte idegenben, a visszavágót ma játsszák. Nagy az esély, hogy a papírformának megfelelően az alapszakasz harmadik helyezettje, a Pisa a negyedikkel csap össze a feljutásért. Az első mérkőzést május 26-án, csütörtökön, a visszavágót három nappal később játsszák, s a Pisa utóbbi meccsen otthon léphet pályára.

A Pisa szurkolói szombaton már a találkozó előtt is kitettek magukért:

A Fiorentina szombaton este 2-0-s győzelmet aratott a vendég Juventus felett a Serie A 38., utolsó fordulójában, így a következő idényben a Konferencia-ligában szerepelhet. Az vasárnap dől el, hogy ki nyeri a bajnokságot; s az éllovas Milan döntetlennel biztosan révbe ér a Sassuolo elleni idegenbeli összecsapásán. Azonos pontszám estén az egymás elleni találkozók döntenek, és a Milan–Inter összevetésben az előbbi a jobb (1-1, 2-1). Vasárnap este dől el az is, hogy a Genoa és a Venezia mellett a Salernitana vagy a Cagliari búcsúzik az élvonaltól.