Két piros lap és nyolc gól Londonban

Fordulatos mérkőzésen az Ajax 4-4-es döntetlent ért el a Chelsea otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Forrás: MTI2019. 11. 05. 23:22
Champions League - Group H - Chelsea v Ajax Amsterdam
Soccer Football - Champions League - Group H - Chelsea v Ajax Amsterdam - Stamford Bridge, London, Britain - November 5, 2019 Ajax's Donny van de Beek looks dejected Action Images via Reuters/John Sibley - RC11804C31A0 Fotó: Action Images via Reuters

Az Ajax meglepetésre – és némi szerencsével – az 55. percben már 4-1-re vezetett, de a házigazda Chelsea nem adta fel. A londoniak Azpilicueta góljával kezdték meg a felzárkózást, majd Jorginho második sikeres büntetőjével már egygólosra csökkentették a hátrányukat. Miután a tizenegyes előtt két amszterdamit is kiállítottak, a kettős emberelőnyben lévő Chelsea gyorsan egyenlített, de a hajrában nem tudott újra betalálni, így meg kellett elégednie az egy ponttal.

A H csoport másik mérkőzésen a Valencia 0-1-ről fordított, és végül gólerős hajrájával 4-1-re győzte le a vendég Lille gárdáját, így az angol és a holland gárdához hasonlóan 7 ponttal áll két körrel a vége előtt.

A Szoboszlai Dominikkal felálló Salzburg 1-1-es döntetlent ért el a Napoli vendégeként. A nápolyi csapat sokszor nyomasztó mezőnyfölényben játszott – különösen az első félidőben –, de hiába dolgozott ki rengeteg gólhelyzetet, a pontatlan befejezések miatt azokból csak egyet tudott értékesíteni. A veszélyesen kontrázó osztrák együttesben Szoboszlai kezdőként végig a pályán lehetett, a magyar válogatott játékos a középpályán labdabiztos volt és jól irányított.

A Napoli ezzel most elmulasztotta a továbbjutást, ám továbbra is kedvező helyzetben van, mivel második csoportjában a Genket legyőző, címvédő Liverpool mögött és négy ponttal előzi meg a harmadik osztrák együttest.

Az F csoportban az Internazionale hiába vezetett a szünetben vendégként 2-0-ra, a házigazda Borussia Dortmund fordított. A németeknél a marokkói védő, Asraf Hakimi két góllal zárt. A csoportot a Barcelona vezeti a Dortmund előtt, melytől három ponttal van lemaradva az olasz együttes.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

E csoport:

SSC Napoli (olasz)-Salzburg (osztrák) 1-1 (1-1)

gól: Lozano (43.), illetve Haaland (11., 11-esből)

Liverpool FC (angol)-Genk (belga) 2-1 (1-1)

gól: Wijnaldum (14.), Oxlade-Chamberlain (53.), illetve Samata (41.)

A csoport állása: 1. Liverpool FC 9 pont, 2. SSC Napoli 8, 3. Salzburg 4, 4. Genk 1

F csoport:

Borussia Dortmund (német)-Internazionale (olasz) 3-2 (0-2)

gól: Hakimi (51., 77.), Brandt (64.), illetve Martinez (5.), Vecino (40.)

FC Barcelona (spanyol)-Slavia Praha (cseh) 0-0

A csoport állása: 1. FC Barcelona 8 pont, 2. Borussia Dortmund 7, 3. Internazionale 4, 4. Slavia Praha 2

G csoport:

Olympique Lyon (francia)-Benfica (portugál) 3-1 (2-0)

gól: Andersen (4.), Depay (33.), Traore (89.), illetve Seferovic (76.)

Zenit (orosz)-RB Leipzig (német) 0-2 (0-1)

gól: Demme (45+5.), Sabitzer (63.)

A csoport állása: 1. RB Leipzig 9 pont, 2. Olympique Lyon 7, 3. Zenit 4, 4. Benfica 3

H csoport:

Chelsea (angol)-Ajax Amsterdam (holland) 4-4 (1-3)

gól: Jorginho (4., 71. – mindkettőt 11-esből), Azpilicueta (63.), James (74.), illetve Abraham (2. – öngól), Promes (20.), Kepa (35. – öngól), Van de Beek (55.)

piros lap: Blind (68.), Veltman (69.)

Valencia (spanyol)-Lille (francia) 4-1 (0-1)

gól: Parejo (66. – 11-esből), Soumaoro (82. – öngól), Kondogbia (84.), Torres (90.), illetve Osimhen (25.)

A csoport állása: 1. Ajax Amsterdam 7 pont (10-5), 2. Chelsea 7 (7-6), 3. Valencia 7 (6-5), 4. Lille 1