Könnyedén nyert az FTC, fordított a Siófok a női kézilabda NB I-ben

Az FTC-Rail Cargo Hungaria 35-22-re legyőzte a Dunaújvárosi Kohászt, a Siófok fordított a DVSC ellen, és 35-33-ra nyert a női kézilabda NB I-ben.

Forrás: nemzetisport.hu2020. 12. 30. 18:12

Jól kezdték a mérkőzést a vendégek, tíz perc után már 9-3-ra vezettek. A szünetre kilencgólos előnnyel vonulhatott a Ferencváros (20–11), amely végül könnyedén, 35-22-re megnyerte az összecsapást. A zöld-fehérek legeredményesebb játékosa a holland Angela Malestein volt kilenc találattal. Később a Siófok csapott össze a DVSC-vel. A hazaiak a félidőben még kétgólos hátrányban voltak (19-17), ám a második játékrészben fordítani tudtak – az 55. percben 32-32 volt az állás, a hajrában azonban a Siófok volt a pontosabb, és 35-33-ra nyert. A siófokiaknál Kiss Nikoletta volt a legeredményesebb nyolc góllal.

Az eredmények: Érd–Vác 30-34, Békéscsaba–Mosonmagyaróvár 23-30, Kisvárda–Alba Fehérvár KC 21-22, Siófok–DVSC 35-33, Szombathelyi KKA–MTK Budapest 32-35, Dunaújváros–FTC-Rail Cargo Hungaria 22-35.