Szoboszlai gólja nem ért pontot, megállíthatatlan a Bayern

Kedd este nyolc mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája. Szoboszlai Dominik ismét gólt lőtt, a címvédő Bayern két forduló után is hibátlan, a Real Madrid a hosszabbításban mentett pontot.

2020. 10. 27. 23:03
Moszkva, 2020. oktber 27. Leon Goretzka, a Bayern Mnchen jtkosa (k) nnepel csapattrsaival, miutn glt ltt a Lokomotiv Moszkva egyttesnek a labdarg Bajnokok Ligja csoportkrben, a G csoport msodik forduljban jtszott mrkzsen, Moszkvban 2020. oktber 27-n. MTI/EPA/Pool/Makszim Szemetov Fotó: Makszim Szemetov Forrás: MTI/EPA/Pool

csapata, a Salzburg az Atletico Madrid otthonában lépett pályára. Az első félidő spanyol fölényt hozott, Llorente meg is szerezte a vezetést a hazaiaknak, ám a játékrész hajrájában formás osztrák akció végén Szoboszlai bombagóllal egyenlített. Ezzel a húszéves játékos lett az első magyar labdarúgó, aki eljutott három gólig a Bajnokok Ligájában!

A második félidő gyors gólváltással indult, a 85. percben viszont a fordulatos mérkőzés legjobbja, Joao Felix megszerezte a győztes gólt az Atletico javára, így Szoboszlaiék pont nélkül utazhatnak haza.

A csoport másik meccsén a címvédő Bayern München 2-1-re nyert Moszkvában, így immár 13 meccsesre nyújtotta győzelmi szériáját a Bajnokok Ligájában. Hibátlan maradt két angol sztárcsapat is: a Manchester City könnyedén nyert Marseille-ben, míg a Liverpool 2-0-ra győzte le hazai pályán a Midtjyllandot.

A Real Madrid viszont ismét bajba került: a Sahtar elleni hazai vereség után ezúttal a Mönchengladbach otthonában került kétgólos hátrányba a királyi gárda. A 13-szoros BEK/BL-győztes klub története során még sosem kezdte két vereséggel a Bajnokok Ligája csoportkörét, és ezt a sorozatot életben is tartotta: a hosszabbítás harmadik percében egyenlített.

Szerdán újabb nyolc mérkőzéssel, köztük a Ferencváros–Dinamo Kijev összecsapással folytatódik az elit sorozat.

Bajnokok Ligája-csoportkör, 2. forduló

A csoport

Lokomotív Moszkva–Bayern München 1-2 (0-1), gólszerzők: An. Mirancsuk (70.), ill. Goretzka (13.), Kimmich (79.)

Atletico Madrid–Salzburg 3-2 (1-1), gólszerzők: Llorente (29.), Joao Felix (52., 85.), ill. Szoboszlai (40.), Berisha (47.)

A csoport állása: 1. Bayern 6 pont 2. Atletico 3 3. Salzburg 1 4. Lokomotív 1

B csoport

Sahtar Doneck–Internazionale 0-0

Mönchengladbach–Real Madrid 2-2 (1-0), gólszerző: Thuram (33., 58.), ill. Benzema (87.), Casemiro (90+3.)

A csoport állása: 1. Sahtar 4 pont 2. Mönchengladbach 2 3. Inter 2 4. Real Madrid 1

C csoport

Porto–Olympiakosz 2-0 (1-0), gólszerző: Vieira (11.), Oliveira (85.)

Olympique Marseille–Manchester City 0-3 (0-1), gólszerző: Torres (18.), Gündogan (76.), Sterling (81.)

A csoport állása: 1. Manchester City 6 pont 2. Porto 3 3. Olympiakosz 3 4. Marseille 0.

D csoport

Liverpool–Midtjylland 2-0 (0-0), gólszerző: Jota (55.), Szalah (90+3. – 11-esből)

Atalanta–Ajax 2-2 (0-2), gólszerzők: Zapata (54., 60.), ill. Tadic (30. – 11-esből), Traore (38.)

A csoport állása: 1. Liverpool 6 pont 2. Atalanta 4 3. Ajax 1 4. Midtjylland 0.