Februárban hat településen (Géberjén, Tiszacsécse, Baks, Kemenesszentpéter, Igal és Szentpéterúr) tartottak polgármester-választást, míg egy helyen képviselő-testületről (Baks) is szavaztak, ezzel szemben januárban nyolc helyen volt időközi voksolás. A februári megmérettetéseken 4770 szavazónak volt lehetősége, hogy az urnákhoz járuljon, amiből 2996-an mentek el, ami 62,81 százalékos részvételi aránynak felelt meg. Érdemes emlékeztetni arra, hogy januárban még 66,23 százalékos volt az átlagos részvétel.
A visszaesés egyáltalán nem számít jelentősnek, főként annak tükrében, hogy országos szinten egyes intézetek szerint 50 százalék sem élne az állampolgári jogával. A februári időközi választásokon egyébként 47,11 és 78,05 százalék között szóródott a részvételi arány. Egyértelműen látszik, hogy az embereknek, ha helyi ügyekről kell dönteniük, lényegesen nagyobb arányban mennek el szavazni, mintha országos kérdésekről lenne szó.
Másfél kormánypárti győzelem
A februári hat polgármester-választáson öt esetben független, míg Igalon fideszes jelölt győzött. Az utóbbi településen 2010-ben is a jobbközép kormánypárt diadalmaskodott. Fontos kiemelni azt is, hogy a Fidesz jelöltje egyáltalán nem megszokott módon a voksok 73,56 százalékával győzött. A géberjéni választáson nyertes független jelölt egy 2011-es időközi választáson még a Fidesz színeiben szenvedett vereséget.
A Csongrád megyei Bakson a településvezető mellett a képviselőkről is szavaztak, de párthoz kötődő személynek nem sikerült bejutnia a testületbe. Bár a voksoláson két jobbikos megpróbálta elnyerni a választók bizalmát, de végül csak függetleneknek sikerült a megfelelő számú szavazatot elérni.
Összességében a parlamenti, vagy azon kívüli pártok továbbra sem próbálkoznak a kistelepüléseken való indulással. A Fidesz számít esetenként kivételnek, mivel nekik januárban is sikerült elnyerniük egy polgármesteri tisztséget.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.