Kell a szabályozó állam

Az állam szabályozói szerepének fontosságáról beszélt Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető csütörtökön Budapesten, az Edutus Főiskola által az állam gazdasági szerepvállalásáról rendezett konferencián.

WA
2012. 06. 07. 10:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ugrásszerűen nőtt az árfolyamgát iránt érdeklődők száma a kereskedelmi bankoknál az elmúlt hetekben, miután a nem közszférában dolgozó devizahitelesek is benyújthatják igényeiket. Már két hete is arról számoltunk be, hogy elkezdett élénkülni a bankoknál az árfolyamgát iránti érdeklődés.

Ismert, a devizahitel-adósok megsegítését célzó különböző központi programok az ügyfélhitel-állomány akár 90 százalékát érinthetik a PSZÁF május 7-én megjelent fogyasztóvédelmi kockázati jelentése szerint.

A szabályozó államnak van értelme, szükség van rá, mert keretet ad a piac működéséhez – hangsúlyozta a fideszes politikus, aki szerint ha az állam a helyén lett volna 2002 és 2010 között, és meghozta volna a bankszektor működésére vonatkozó szabályokat, gátat lehetett volna szabni a devizahitelek mértéktelen, a kockázat mérlegelése nélküli elterjedésének.

Ha a szabályozó állam időben lépett volna, valószínűleg nem kellene tömegével megoldást keresni a devizahitelesek gondjainak megoldására – vélekedett Rogán Antal.

Elgondolkodtató

Elgondolkodtatónak nevezte a politikus azt is, hogy a magyar telekom szektorban 2009–2010-ben – amikor még semmilyen különadó nem volt ezen a területen – jelentősebben emelkedtek az árak, mint 2011-ben, amikor már létezett ez a fizetési kötelezettség.

Rogán Antal helyesnek nevezte, hogy 2010 után a szabályozó állam határozottan kezdett működni. Kijelentette: Magyarországon, éppen úgy, mint bárhol a világon a piacgazdaságban, az egyik legfontosabb szerep az állam szabályozó feladatának ellátása, a felelősségvállalás és az, hogy az állam végiggondolja, az adott közösség egy-egy területen hova akar eljutni.

Így érvényesülnek a piacgazdaság előnyei

A piacgazdaság előnyei akkor érvényesülnek, ha a jogok mellett a kötelezettségek, a lehetőségek mellett a korlátok, a szabályok is ott vannak. Ezek nélkül nem működik a piacgazdaság és a demokrácia sem – mondta Rogán Antal.

A szabályozó szerepét be nem töltő állam nagyobb károkat tud okozni, mint a szabályozás területén innovatívan előremenő, a szabályokat világosan megfogalmazó – hangsúlyozta a politikus, V. kerületi polgármester.

Ledolgozhatják a tandíjat

A tatabányai központú Edutus Főiskola csütörtökön nyitotta meg Budapesten, a Belvárosban felújított új oktatási bázisát és rendezvényközpontját.

Tóth Gábor, az Edutus Főiskola stratégiai igazgatója a megnyitó alkalmából tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy az új oktatási létesítményben két tanműhelynek is helyet adtak, ahol a hallgatók nemcsak szakirányú gyakorlati ismereteket szerezhetnek, hanem lehetőségük lesz arra is, hogy ledolgozzák a tandíjat. Felhívta a figyelmet az Edutus pegazus programra, amely a munkaadói oldal bevonásával támogatja a programban részt vevő hallgatókat abban, hogy tandíjukat munkával előteremtsék.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.