A lap információja szerint a két hete kirobbant rendőrségi korrupciós botrány „mellékszálaként” heteken, de lehet, hogy már napokon belül párhuzamos nyomozások indulnak, tisztázandó, érintettek-e az ügyben más szervezetek, hatóságok.
Az említett száz járőr döntő része a Budapesti Rendőr-főkapitányság közrendvédelmi főosztályához tartozott, akik olykor munkaidőn kívül, – de esetlegesen szolgálati idő alatt – civilben láttak el biztonsági őri feladatokat Vizoviczki László érdekeltségeinél.
Szocialista mankó
A Heti Válasz csütörtökön utcára kerülő számában az olvasható: a Központi Nyomozó Főügyészség februárban kezdett nyomozni Vizoviczki László, számos szórakozóhely tulajdonosa és társai ellen, miután a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentette a „hajógyári bandát”.
Mint a legújabb lapszám írja, Vizoviczki László – aki a rendőri vezetőket érintő korrupciós ügy hat gyanúsítottjának egyike – lakásán 420 millió forint készpénzt találtak, ami csaknem a négyszerese annak az összegnek, amit a hozzá köthető ötven cég papíron produkált az elmúlt két évben. A Heti Válaszból kiderül: Vizoviczki kft.-i – a CP-Invest és Belváros Holding – alkotják a birodalom két „tartópillérét”, ezenkívül azonban még mintegy ötven gazdasági társaság köthető hozzá.
Életszerűtlennek nevezi a lap, hogy a több mint tíz egységből álló óbudai zenekomplexum egymilliárd forint alatti éves bevételt, illetve alig 50 millió forint adózott eredményt hozott Vizoviczki Lászlónak, az ötven kft. pedig 2010-ben 22 milliós veszteséget, 2011-ben 130 milliós pluszt termelt.
A hetilap forrásaira hivatkozva beszámol arról is, hogy az MSZP tervezett diszkóklubhálózatából két „partihelyet” sikerült hasznosítani Vizoviczki László segítségével, Debrecenben pedig szintén üzemeltetnek korábban szocialista körökhöz köthető szórakozóhelyeket.