Az erről szóló megállapodást hétfőn írták alá a rendszer indításában résztvevők: Demján Sándor, a VOSZ ügyvezető elnöke, Bally Attila, az MVM Parnert Zrt. igazgatóságának elnöke, Beck György, a Vodafone Magyarország Zrt. elnöke, Erényi Balázs, a Shell Hungary Zrt. igazgatóságának elnöke, Eppel János, a Porsche Hungaria Kft. ügyvezető igazgatója, Gablini Gábor, a Gablini cégcsoport vezérigazgatója és Szűcs Péter, a VOSZ-BESZ Zrt. vezérigazgatója.
A rendszerbe belépő kis- és középvállalkozások a beszerzéseik során olyan árkedvezményhez jutnak a csatlakozott partnercégektől, amelyek eddig jellemzően csak a nagyvállalatok számára voltak elérhetők. Az aláírást megelőzően Demján Sándor elmondta: a VOSZ mint érdekképviselet az összefogás jelentette előnyöket kínálja fel szolgáltatásként tagjainak. Cél, hogy 150 ezer vállalkozás legyen majd a rendszerben szolgáltatást nyújtóként, illetve megrendelőként. A VOSZ ügyvezető elnöke hangsúlyozta, hogy a beszerzési rendszer megfelelő működtetése esetén akár 100 milliárdos nagyságrendű gazdasági előnyt is el lehet érni a többi versenytárssal szemben.
Szűcs Péter, a VOSZ-BESZ Zrt. vezérigazgatója elmondta: számításuk szerint 2013 végéig 60 ezer vállalkozás csatlakozik a beszerzési, vásárlói, fogyasztói összefogással megvalósuló rendszerhez, és 38 milliárd forintot takaríthatnak meg ez idő alatt a kedvezményes áron történő beszerzés révén. Megjegyezte: a rendszerben versenyeztetéssel választják ki a beszállítókat.
Prisztás-gyilkosság: ki lehetett a gyilkos?