Nincs fizetés Argentínában

A gazdasági válság miatt az argentin kormány esetleg nem tudja kifizetni alkalmazottainak februári bérét. Nincs pénz az alkalmazotti bérekre, először a nyugdíjakat és a szociális segélyeket fizetik ki - mondta Eduardo Duhalde elnök hét végi rádiónyilatkozatában.

MTI
2002. 02. 24. 15:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legnagyobb szakszervezeti szövetség, a CGT egyfajta „robbanástól” óvott, ha Duhalde beváltja bejelentését. Az állami alkalmazottak szövetsége (ATE) nyilatkozatában hangsúlyozta: nem a hivatali dolgozók tehetnek a gazdasági válságról.

Oscar Lamberto pénzügyminiszter később kicsit tompította Duhalde kijelentését és azt mondta, a bérek kifizetése a bevételektől függ. becslések szerint a februári bevételek 12 százalékkal csökkennek. A kormányzat mindent elkövet, hogy az alkalmazottak időben megkapják fizetésüket – mondta.

Duhalde kijelentése azért különösen kényes, mivel az államfő egyidejűleg a maga nettó bérét 15 százalékkal 3000 pesora (1310 euróra) emelte – írta az APA osztrák hírügynökség.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.