Izraeli támadás a Gáza övezetben

Izraeli helikopterek kedden több rakétát lőttek ki a Gázai övezetben a palesztin biztonsági erők főhadiszállására. Izraeli helikopterek egyes jelentések szerint négy, más források szerint öt rakétát lőttek ki a palesztin biztonsági erők főhadiszállására, amely a Gázai övezetben lévő Hán-Júniszban, a zsúfolt menekülttábor területén található.

MTI
2002. 03. 05. 10:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyelőre nem tudni, hogy voltak-e sérülései az izraeli rakétacsapásoknak. A robbanások hangjára mentőautók siettek a helyszínre. Egy rakéta a palesztin biztonsági épületek közelében lévő iskola udvarára csapódott, az épület több ablaka betört, a gyerekek rémületükben kirohantak az utcára.

Az izraeli kormány szóvivője ismét közvetlenül Jasszer Arafat palesztin vezetőt tette felelőssé az izraeli célpontok elleni támadásokért. Avi Pazner az AFP-nek adott nyilatkozatában azt hangoztatta, hogy Arafat adja az utasításokat a merényletekre, hogy vérfürdőt rendezzen Izraelben.

Simon Peresz izraeli külügyminiszter a súlyos közel-keleti helyzet miatt kedden lemondta szerdai-csütörtöki bulgáriai látogatását – közölte a bolgár külügyminisztérium.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.