A tárlat az európai és amerikai stílusirányzatoktól eltérő, önálló úton haladó kortárs japán üvegművészet keresztmetszetét mutatja be a hagyományban gyökerező és az attól eltérő modern alkotásokon keresztül. Az Üvegpiramis Galériában bemutatott szobrok, képek és tárgyak először járnak Közép-Európában, s általában világszerte ismeretlenek, pedig a japán üvegművészet egyedülálló, legfontosabb jellemzői az igényesség, a technikai különlegesség, az újszerűség és a hagyomány ötvözése. A kiállítók a Japán Üvegművészek Szövetségének tagjai, mind elismert alkotók, akik eltérő technikákkal dolgoznak és különböző stílusokat képviselnek.
A kiállítás hosszú évek kitartó munkájának gyümölcse. Szurek Ágnes, az Üvegpiramis Galéria igazgatója Itomi Shinobu, a magyarországi Japán Kultuárlis Központ ügyvezetője segítségével felvette a kapcsolatot Fujita Kyohei mesterrel, a Japán Művészeti Akadémia tagjával, a Japán Üvegművészek Szövetségének egykori elnökével, jelenlegi tiszteletbeli elnökével, aki a tárlat Magyarországra hozatalában fontos részt vállalt. Itomi és Fujita jelenlétével is megtisztelte a kiállítás ünnepélyes megnyitóját.
A művek elkészítésének eszközei közt szinte minden lehetőséget megtalálunk: a savmaratást, a csiszolást, a formába fúvást, a préselést, a polírozást, az olvasztást, az ólmozást, a lámpánál alakítást, a rétegelést, a metszést, a zománcozást, a gyémánt pontozást, a rogyasztást, a ragsztást és az amalgám technikát. A témák is változatosak, egyes darabok a hagyományos japán tárgyakra rímelnek, más művek teljesen elrugaszkodnak a tradícióktól, nonfiguratívak, állatokat, természeti formákat, érzéseket ábrázolnak, valamint a japán természetszeretet és harmónia utáni vágy is megjelenik a szobrokban.
Fujita Kyohei mester Öt szín tánca című díszdoboza Ogata Korin és Tawaray Sotasu Rimpa-stílusú dobozait utánozza üvegből, Ueno Yukio Fehér virágok nevű vázája a tradicionális japán kerámiákra emlékeztet, Hirosawa Yoko Szertartási urnája pedig régészeti emlékeket idéz. A modern művek is egyedülállóak: Hashimoto Kazuyo Szövött üvege a brüsszeli csipkét juttatja eszünkbe, Yoshimoto Yumiko gyöngysor-hatást ér el Összefűzött üveg-kristálycsipke elnevezésű alkotásával, Kuboki Midori Az Univerzum – Magzatvíz című színes zománcozott művével, Kawai Hideyo Téridőn keresztül című reliefjével, Sato Mariko pedig súlyos üvegpárnáival varázsolja el a látogatókat. A nagyszabású tárlat október 3-ig tekinthető meg.
16 méter magas kútba esett egy három éves gyerek Hatvanban