Ezekkel összefüggésben szakvéleményeket, jogi állásfoglalásokat készített, igény esetén előterjesztéseket állított össze a lakásügyi bizottság számára. További 700 ezer forint illette meg az ügyvédi irodát az önkormányzat tulajdonában lévő lakások ingatlan-nyilvántartásával összefüggő feladatok ellátásáért. A szerződés szerint emellett az ügyvédi iroda készíti el a társasházi alapító okiratok módosítását, a földhivatali bejegyzéshez szükséges dokumentációt, s el is jár ezekben az ügyekben.
Ezért a tevékenységért albetétenként 20 ezer forintos díjat számlázhattak ki. Például egy húszlakásos, önkormányzati tulajdonú társasház alapító okiratának egyetlen mondatos módosításáért 400 ezer forintot kaphatott Lakos Imre feleségének ügyvédi irodája. A megállapodás szerint megnyert per esetén a megítélt perköltség az ügyvédi irodát illeti, míg az elvesztett eljárások költségét az önkormányzat állja. A szerződés tavaly január elsején lépett hatályba. Az irodát már az előző ciklusban is foglalkoztatta az önkormányzat, ám akkor évente alig nyolcmillió forintért.
Nem tartja összeférhetetlennek a szerződést Lakos Imre, mert az szakmai és nem politikai céllal született. Mint mondta, a megállapodást még az előző, fideszes vezetésű önkormányzat kötötte az ügyvédi irodával. A szerződést azért nem bontották fel azóta, mert egyrészt jól dolgozik az iroda, másrészt a folyamatban lévő mintegy 140 peres ügy folytatása is nehezebb lett volna egy új ügyvéd megbízása esetén.
Az alpolgármester úgy fogalmazott: ez az ügy nem ügy.
A többség elítéli Magyar Pétert és a visszavonulását akarja