Kökény lát esélyt a megállapodásra

Kökény Mihály egészségügyi miniszter egy rádiónyilatkozatában közölte: lát esélyt arra, hogy a tárca az április 1-jétől érvényes 180 napos gyógyszerár-moratórium előtt megállapodjon további gyártókkal.

MNO
2004. 03. 25. 20:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Ha egyes gyártókkal megállapodunk, akkor folyamatosan igyekszünk a kényszerintézkedések hatályát feloldani” – jelentette ki az egészségügyi tárca vezetője az Inforádió Aréna című műsorának vendégeként.

Kökény Mihály arról is szólt, hogy csütörtökön a minisztériumban munkához látott egy szakértői csoport, amely kidolgozza az egészségügyi kormányzat tárgyalási pozícióit.

„Remélem elmúlik a vihar, s a szakértők csendes tárgyalása kezdődik” – mondta.

A miniszter elképzelhetőnek tartotta, hogy akikkel megállapodnak, azoknak a termékeire már nem vonatkozik a kényszerintézkedés.

A tárca vezetője egy héttel ezelőtt kijelentette: „a kormány eltökélt abban, hogy meg kell állítani a gyógyszerárak növekedését”. Ezt azzal indokolta, hogy a társadalombiztosítás gyógyszerkasszájának a kiadásai sem az adófizetők, sem a betegek terhére nem növelhetők tovább.

Mint mondta, a 180 napig tartó gyógyszerár-befagyasztás idejét arra fogják felhasználni, hogy kialakuljon egy olyan eurokonform támogatási rendszer, amely „átlátható, tervezhető és támogatható” – adta hírül az mtv.hu.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.