A németek lebecsülték a magyar válogatottat

„Mindenki számára világosak a Magyarország elleni hibák forrásai: Nem volt elég koncentrált a csapat és az ellenfelet kezdettől fogva lebecsülte” – nyilatkozta Rudi Völler, a német labdarúgó válogatott szövetségi edzője a Magyarország elleni 2-0-s vereség elemzése után.

2004. 06. 12. 12:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Focus (focus.msn.de)

A müncheni hírmagazin is – miként a teljes sajtó – részletesen foglalkozik a hétvége legjelentősebb eseményével, a ma kezdődő labdarúgó Eb-vel. Völler kiadja a titkot című tudósításban szerint a német csapat edzője egy órán keresztül elemezte a kapussal, Oliver Kahnnal, valamint a védőkkel a Magyarország elleni blamázs okait.

„Mindenki számára világosak a Magyarország elleni hibák forrásai: Nem volt elég koncentrált a csapat és az ellenfelet kezdettől fogva lebecsülte” – nyilatkozta Völler és megígérte: „Ezt a hollandok ellen jobban fogjuk csinálni“.

A sorsdöntőnek tartott nyitó csoportmérkőzés előtt mind a sajtótájékoztatón résztvevő játékosok, mind az edző megpróbált a játékosok lelkére beszélni és megígérte, hogy száz százalékos erőbedobással fognak küzdeni.

Berliner Morgenpost (morgenpost.berlin1.de)

A berlini lap Hallgatás az osztályellenség góljáról címmel számol be attól, miként közvetítette a kelet-német rádió az 1954-es labdarúgó világbajnokság döntőjét. Wolfgang Hempelnek hívták a kelet-berlini „Deutschlandsender” riporterét, akit világos utasításokkal bocsátottak útjára. „A magyarok a barátaink, a nyugat-németeket ugyanúgy kezelje tudósításaiban, mint minden más nyugatit.” Szászország-Anhalt berlini tartományi képviseletén rendezett német-német labdarúgástörténeti vitán hangzottak el a fenti kortörténeti részletek.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)

Az Opelok kevesebb mint fele készül Németországban címmel sorolja fel azokat a német autókat, melyek nagyrészt már a Szövetségi Köztársaság határain kívül készülnek. Azonban nem csak önkéntes elhatározásból települtek német vállalatok külföldre, amint azt a Moszkvics története is bizonyítja. Az autó 1940-ben még P4-es motorral felszerelt Opel Kadettként látta meg a napvilágot, a cég brandenburgi összeszerelő üzemében. A megszálló szovjet csapatok hadizsákmányként a teljes üzemet leszerelték és hazaküldték, ahol már Moszkvicsra oroszosították a nevét.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.