Már négy iraki tudóst öltek meg

Már legalább négy, más források szerint kilenc olyan iraki tudóst öltek meg a Szaddámhoz hű erők, aki együttműködtek az iraki tömegpusztító fegyverprogramokat vizsgáló csoporttal – Kerry tanácsadói leállítanák az ellenük kampányolókat – Bushnak nincs humorérzéke.

Simon Zoltán
2004. 08. 27. 7:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Washington Times

Már legalább a negyedik olyan iraki tudóst gyilkolták meg, aki az iraki tömegpusztító fegyverprogramokat vizsgáló Iraq Survey Grouppal (Irak-vizsgáló Csoport) működött együtt- írja a Washington Times. Egyes híradások szerint akár kilencre is tehető a meggyilkolt tudósok száma. Egyértelmű bizonyíték nincs arra, hogy a tudósokat azért gyilkolták meg Szaddám-lojalisták, hogy eltitkolják az iraki tömegpusztító fegyverprogramok részleteit, de Steve Buyer kongresszusi képviselő szerint ilyen véletlenek nincsenek. Az indianai republikánus felszólította a Bush adminisztrációt, hogy tegyen nagyobb erőfeszítést annak érdekében, hogy mindezt tudassák az amerikai néppel, azt bizonyítandó, hogy Szaddám hívei még mindig rejtegetnek valamit. Ahogy Buyer fogalmazott: „Azt akarom, hogy tudassák a világgal, hogy ezek ellen a személyek ellen merényleteket követnek el, és nem azért mert van egy új ételreceptjük.”

National Review Online

A National Review Online-os Jonah Goldberg azt kifogásolja, hogy az egyre hevesebb elnökválasztási kampányban a Kerry team szeretné elhallgattatni azokat a független csoportokat, amelyek Kerryt támadják már egy ideje, főleg a szenátor háborús múltja miatt. Ez azonban teljes mértékben ellentmond az Első alkotmánykiegészítés szellemének, ami híres módon biztosítja a sajtó- és szólásszabadságot. Ezzel az erővel a szélsőbalos Michael Moore-t, a Fahrenheit 9/11 film rendezőjét is betilthatnák- viccelődik Goldberg.

The New Republic

A liberális New Republic Bush humorát tette nagyító alá, és azt találta, hogy nem is olyan jó, mint ahogy azt az elnök gondolja. Ahogy Bush mondta: „Tök jó humorérzékem van.” A New Republic nem ért egyet. És akárcsak édesanyja híres humorérzéke, Bushé is csak akkor értékelhető, amikor a poénok előre meg vannak tervezve vagy írva- véli a magazin. A spontán megnyilvánulásokra a New Republic szerint mindent rá lehet fogni, csak azt nem, hogy viccesek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.