A harmincas férfi és a húszas éveiben járó nő a már máshol és máskor is bevált történettel jutottak be a sértettek lakásába: mint mondták, a nyugdíjfolyósítótól jöttek. Az idegenek afelől érdeklődtek, hogy a házaspár milyen gyógyszereket szed, és erre a célra mennyi pénzt költenek, miközben a nyugdíjszelvények mellett a házigazdák iratait is átnézték, majd miután véget ért a lakásban folytatott beszélgetés, a környezettanulmány befejezéseként kimentek, hogy az udvaron is körülnézzenek. Kisvártatva a férfi visszalépett a lakásba, mondván, bent felejtette a táskáját. A feltehetően az efféle bűncselekmények elkövetésében jártas ismeretlennek gondja volt arra, hogy bent tartózkodása idejét ne nyújtsa feltűnően hosszúra. Egy-két perc elteltével csatlakozott az udvaron beszélgetőkhöz, majd jelezte társának, hogy mehetnek.
A házaspár csak a látogatók távozta után vette észre, hogy a papírdobozban tartott szelvények és az iratok mellől hiányzik az a több mint hatszázezer forint, amelyet évek hosszú során gyűjtöttek össze. A sértettek leírása szerint a zöld öltözetet viselő 30-40 közötti, szőkés barna, rövid hajú, vékony testalkatú férfi mintegy 180-190 cm magas lehetett, míg társa 20-30 év közötti, fekete ruhát viselő, barna hajú, szemüveges, kb. 170 cm magas, szintén vékony testalkatú nő volt.
Nem kizárt, hogy a tolvajok a fentihez hasonló történettel máshol is próbálkoznak, ezért a nyomozást folytatók kérik mindazokat, akikhez valakik (különösen a fenti személyleírásnak megfelelő személyek) a nyugdíjfolyósító munkatársaiként jelentkeznek be, legyenek a szokottnál is óvatosabbak, és az esetről értesítsék a rendőrséget a 107-es vagy 112-es számon, ugyanitt kérve a tapolcai kapitányság ügyeletét.

Így szabaduljon meg a nyesttől a padláson