Olt szerint valójában az MSZP-ben is Orbán Viktor írja a forgatókönyvet, hiszen az egykori kormányfő a Fidesszel az MSZP 2002-es győzelme óta a szocialisták félelmetes ellenfele.
A hasonlóságot Gyurcsány és Orbán között nem lehet nem észrevenni: ugyanahhoz a generációhoz tartoznak, mindketten vidékről jöttek, és szegény családból származnak. Mindketten KISZ funkcionáriusok voltak. Mindkettő sportol, tud bánni a szavakkal és becsvágyó. Politikai vonzerővel rendelkeznek, és azzal a valamivel, amit karizmának neveznek. Amit Orbán akar, azzal mindenki tisztában van. Léte minden szövedékével a hatalomba való visszatérésén dolgozik, Magyarországra az általa formált néppárt, a Fidesz öntudatos nemzeti konzervativizmusának időtálló pecsétjét kívánja rányomni.
Gyurcsány politikai terveit egyelőre még nem mutatta be. A rendkívüli pártkongresszuson lelkendező küldöttek is legfeljebb homályosan ismerték céljait. A közgazdászok attól tartanak, hogy lazítani fog a kormány takarékossági politikáján. A vállalkozó ugyanakkor tudja, hogy az állami kiadások növelése és az euró bevezetésének elhalasztása elkergeti a befektetőket. Mivel a tőke illékonyságát ismeri, Gyurcsány kijelentette, hogy ki fog tartanai az eddigi takarékossági politika mellett.
A vállalkozó Gyurcsány nem mindig átlátható üzletei már eddig is gyakran nyújtottak az ellenzéknek támadási felületet. Orbán a szocialisták szemére veti, hogy „a bankárgondolkodás, s ezzel a pénz győzött a baloldal felett”. Megvizsgálják vállalkozói pályafutását, és megkérdőjelezik politikai legitimitását. Itt valaki olyat választottak miniszterelnök-jelöltnek, aki képviselői mandátummal nem rendelkezik, vagy valaha vállalta volna a megmérettetést a nép előtt. Ezzel világos a legnagyobb ellenzéki párt csapásiránya: előre hozni a 2006-os választásokat.
Nem jelentéktelenek a családi kötelékek sem. Dobrev Klára, Gyurcsány harmadik felesége nemcsak Medgyessy irodavezetője volt, de az 1994-ben elhunyt Apró Antal unokája, aki Kádár János egyik legszorosabb bizalmasaként, több mint három évtizeden át uralta az országot. Apró tagja volt a központi bizottságnak és párt politikai bizottságának, s évtizedeken keresztül a parlament elnöke volt. Apró lánya, Piroska, Klára anyja, Horn Gyula kabinetvezetőjeként szerepelt, majd államtitkárként a Magyar Hitelbank felügyelőbizottságát vezette. E tisztségekben egyengette vejének a gazdasági és politikai hatalmasságok közé történő felemelkedését – írja a FAZ.

Kiderült, milyen idő lesz jövő héten