Der Spiegel (spiegel.de)
Mint minden német lap, így a baloldali hírmagazin is tele van a Stuttgart játékosainak sirámaival. Erwin Staudt, a VfB Stuttgart elnökének jó kedve a sikeres UEFA kupakezdés ellenére hamar elszállt. „Ezért a győzelemért túl nagy árat fizettünk” szitkozódott az újpesti győzelmet követően. Az edző Matthias Sammer is habzott a dühtől, Nagy Gábor durva szabálytalansága miatt a német válogatott Kevin Kuranyi négy hétig nem játszhat. Még a meccs lefújása után sem lehetett Sammert megnyugtatni. „Ahogyan a magyarok becsúsztak, az felülmúlt minden disznóságot” – dühöngött, és a holland játékvezetőt, Peter Vinket bírálta az Újpest keménységéért. „A kisgyerekek mindig annyit tesznek meg, amennyit megengednek nekik.”
Der Standard (derstandard.at)
A baloldali liberális osztrák beszámol arról, hogy a hétvégi önkormányzati választásokon a Szerb Radikális Párt (SRS) a közvélemény-kutatások szerint 28 százalékra számíthat, sőt a Vajdaságban elérheti a 37 százalékot is.
Die Presse (diepresse.com)
A konzervatív osztrák napilapnak Nem akarunk tovább Szerbia túsza lenni címmel nyilatkozott Milo Djukanovics montenegrói miniszterelnök.
Die Presse: Nyugaton sokan azért ellenzik Montenegró függetlenségét, mert ebben az esetben nehezen lehetne a koszovói albánoktól megtagadni az önállóságot.
Djukanovics: Ez a felfogás főleg azoktól ered, akik eddig nagyon keveset tettek a Koszovóért. A Balkán igazi biztonsági kockázata Koszovó. A szerb és montenegrói kapcsolatok már nem jelentenek biztonsági problémát. Nem lehet a Koszovó ügyében történt tétlenkedés miatt a koszovói problémát összekapcsolni a szerb-montenegrói kapcsolatokkal. Nemzetközi közvetítőkkel el kell érni, hogy Belgrád és Pristina ismét tárgyaljon egymással. Le kell mondanunk arról az elgondolásról, hogy a koszovói probléma könnyebben megoldható, ha a döntés időpontját tovább halogatják. Ellenkezőleg, ezzel csak nő annak a veszélye, hogy a koszovói válság átcsap a szomszédos országokra.
Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív napilap tárca rovatában Michael Jeismann Egyetlen vonat sem megy sehová című írásában a kihalt Wittenberge pályaudvarában véli felfedezni Németország jövőjét. A közelmúltban a kancellár jelenlétében átadott, 76 millió eurós beruházással elkészült pályaudvart naponta öt utas használja, jórészt kiránduló nyugdíjasok. Az NDK összeomlása óta a város elveszítette lakóinak harmadát. Az egyetlen működő kezdeményezés az ötven éves kor felettieket összefogó „Polgári mozgalom 50+”
Der Standard (derstandard.at)
A baloldali liberális lap beszámol az bevándorlás és bevándorlók megítéléséről készített reprezentatív közvélemény-kutatás eredményéről. Az 1303 megkérdezett 65 százaléka nevezte az utóbbi időben az alpesi köztársaságba Kelet-Európából, Ázsiából és Afrikából érkezetteket „megterhelésnek”. A válaszadók alig 9 százaléka tartja a bevándorlókat „hasznosnak”. A három és fél évvel ezelőtti felmérésben is érezhetőek voltak a lakosság fenntartásai a gazdasági menekültekkel és a menedékkérőkkel szemben, azonban akkor ez még 15 százalékkal alacsonyabb volt, mint ma. A felmérést végző IMAS a háttérben azt az egyértelmű félelmet látja, hogy a folyamatosan tartó bevándorlás következtében önálló etnikai és nyelvi csoportok alakulnak ki. Ezek kivonják magukat a „házirend alól” és ellenállnának az integrációs törekvéseknek. A megkérdezettek erősen differenciálnak a különféle bevándorló csoportok között. A legkisebb integrációs szándékot az egyik legnagyobb csoport, a törökök, illetve nigériaiak az irakiak, irániak és afgánok esetében feltételezik az osztrákok. A legjobb véleményük a magyarokról és szlovénekről van, hiszen az ő esetükben 30 százalékukról, illetve 24 százalékukról feltételezik, hogy képesek és kívánnak integrálódni az ausztriai viszonyokhoz.

Tömegkarambol történt az M0-áson