Gyurcsány Ferenc csak a bizalmi szavazást követően hozza nyilvánosságra kormányának listáját, várhatóan a holnapi nap folyamán. A Magyar Nemzet úgy tudja, a kormányfőjelölt olyannyira igyekszik titokban tartani azon szándékát, hogy kiket ment fel és kiket nevez ki, hogy csak a ma esti szavazást követően kezdi el a személyes konzultációkat új kormánya leendő tagjaival, abban az esetben, ha bizalmat kap. A lap úgy tudja, a meghallgatásokon nemcsak Gyurcsány lesz ott, hanem az MSZP és az SZDSZ vezető politikusai is, ám kormányzati körökben a lap kérdésére ragaszkodtak ahhoz, hogy nem koalíciós egyeztetés keretében beszélgetnek el a jelöltekkel. A Magyar Nemzet információi szerint titok övezi a leendő kabinet tagjainak névsorát, és akit behívnak ide, az nem távozhat éjjel fél 12-ig.
A lap értesülései szerint a ma esti jelöltmeghallgatások előtt szóba kerülnek a kormány szerkezetére vonatkozó kérdések is. Ismét napirenden van az egészségügyi, szociális és családügyi tárca feldarabolása, amellyel a szociális és családügyi területek az esélyegyenlőségi miniszterhez kerülnének át. Ugyancsak kérdéses, hogy milyen feladatkör kerüljön a leendő fejlesztési minisztériumhoz. Mindezen az sem változtat, hogy a miniszterek bizottsági meghallgatásai még a régi szerkezet szerint történnek, ugyanis, ha változik a rendszer, majd később módosítják a minisztériumok felsorolásáról és megnevezéséről szóló törvényt.
A Magyar Nemzet úgy tudja, a ma esti, várhatóan hajnalba nyúló egyeztetéseket követően Gyurcsány holnap reggel az MSZP elnökségével és az SZDSZ ügyvivő testületével, majd a két koalíciós frakcióval is egyeztet az új kormány névsoráról. Két bársonyszéket egyébként is be kell tölteni, az európai uniós integrációért felelős, tárca nélküli miniszteri poszt hónapok óta üres, melyet várhatóan fejlesztési tárcára keresztelnek át. Ide többen Szekeres Imrét vagy Nagy Sándort, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkárait emlegetik. Ezenkívül meg kell találni Bárándy Péter igazságügy-miniszter utódját is, aki nem kíván a posztján maradni. Utódjaként Vastagh Pál vagy Avarkeszi Dezső szocialista képviselőket tartják számon, de állítólag a legfőbb esélyes Fodor Gábor (SZDSZ). Információink szerint megmarad az informatikai tárca, és hosszas huzavona után mégiscsak megszűnhet a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium. Ugyanakkor a Magyar Nemzet úgy tudja, az SZDSZ ragaszkodik ahhoz, hogy ne változzon a minisztériumok száma.
A találgatások szerint három vagy négy miniszter távozhat még a kabinetből. Kovács László külügyminiszter távozása szinte biztos, hiszen ő Brüsszelbe megy. Bizonytalan a helyzete Burány Sándor munkaügyi, Csillag István gazdasági és Lamperth Mónika belügyminiszternek. Csillag utódját az SZDSZ jelöli ki, a lap úgy tudja, erre a posztra szóba került Békesi László, Horn Gyula volt pénzügyminiszterének neve, aki jelenleg a szabad demokratákat „erősíti”. A belügyminiszteri bársonyszékkel pedig idősebb Gál Zoltánt, a rendszerváltást megelőző utolsó belügyminisztert hozták hírbe.
Czirják Imre

„Másképp kellett volna” – újabb résztvevő kritizálta Magyar Péter meghívását a Női Sikernapra