A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége szeptember 3-án rendkívüli ülést tartott az vasárnap befejeződött athéni olimpia magyar vonatkozású doppingügyei miatt. Az ülésen megjelentek a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium képviselői is, Mesterházy Attila politikai államtitkár, Benedek András közigazgatási államtitkár és Füleky András helyettes államtitkár. A MOB elnöksége egyhangúlag készítette el állásfoglalását, amellyel a GYISM vezetői is egyetértettek.
Az állásfoglalás:
„A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége annak ellenére sikeresnek ítéli a magyar csapat szereplését, hogy az összképet a két sportág öt doppingügye jelentősen lerontja. A magyar csapat vezetése maradéktalanul eleget tett nemzetközi kötelezettségeinek, valamint a lehetőségek figyelembe vételével ellátta a versenyzők és szakvezetők érdekvédelmét. A MOB elnöksége őszinte, tényfeltáró jelentésre szólította fel az érdekelt atlétikai- és súlyemelő-szövetséget. A testület megállapította, hogy a beadványok a felelősséget elhárítják, a történtek tisztázását nem segítik kellőn elő.
A MOB elnöksége nyomatékkal arra kéri a Magyar Atlétikai Szövetség vezetőit, hogy az általa kezdeményezett fegyelmi eljárást a lehető leghamarabb, de legkésőbb 30 napon belül bonyolítsa le. Szólítsa fel Annus Adriánt, hogy ugyanúgy saját, mint a magyar sport egészének hazai és nemzetközi megítélése érdekében járuljon hozzá DNS-vizsgálatához.
A MOB megköveteli, hogy Annus Adrián tartsa tiszteletben a NOB szabályait, eszerint – ellenkező döntésig – adja vissza az olimpiai aranyérmet.
A MOB elnöksége nem fogadta el a súlyemelő-szövetség jelentését, mert a történtek kronológikus ismertetésén kívül másról, így a felelősség kérdéséről nem szól. Mindkét szövetséget felszólítja, hogy indítsanak fegyelmi vizsgálatot a versenyzők és felkészítésükben közreműködő szakvezetők ellen és a tényfeltáró vizsgálatot terjesszék ki a doppingoláshoz bárminemű segítséget nyújtó, vagy arról tudomással bíró személyekre.
A MOB elnöksége a leghatározottabb módon elhatárolódik a doppingesetektől. A közelmúltban megfogalmazott sportolói és szakvezetői nyilatkozatokat összességében megalapozatlanoknak, a közhangulat hamis befolyásolásának tartja, amelyek ily módon nem segítették elő a valós helyzet tisztázását. A MOB elnöksége álláspontja szerint: doppingvizsgálatok sajátja, hogy a bizonyítékok közvetlenek. Kizárólag ezek egyértelmű, a szabályoknak megfelelő biztosítása lehet doppingügyekben az egyedül meggyőző. A MOB elnöksége ugyanakkor tudomásul veszi, hogy az érintett sportolók, Kovács Zoltán kivételével jogorvoslatért a CAS-hoz fordulnak (Nemzetközi Választott Sportbíróság).
A MOB elnöksége a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium további segítségét kéri a Magyar Doppingellenőrző Laboratórium nemzetközi akkreditálásához. A MOB elnöksége együttműködésben a GYISM-mel a jövőben minden rendelkezésre álló eszközzel meg kívánja akadályozni a hasonló, a magyar sport egészére hátrányos hatást gyakorló esetek megismétlődését.”
Forrás: MOB

Egy várandós kismama frontálisan karambolozott – megrázó videón az ütközés