Kiforratlan, félkész az az anyag, amit az új felsőoktatási törvény kapcsán az Oktatási Minisztérium eddig letett az asztalra – közölte Pokorni Zoltán sajtótájékoztatón Budapesten.
A Fidesz alelnöke kifogásolta, hogy a bolognai folyamatból eredő átalakítások mellé a szaktárca több olyan elemet kíván beerőszakolni, amelynek semmi köze nincs a Fidesz által is támogatott változtatásokhoz.
Az ellenzéki politikus ilyen elemként említette az egyetemek privatizációját, a miniszter által kinevezett intézményi tanácsokat, illetve az oktatók közalkalmazotti jogállásának megszüntetését – adta hírül az MTV Teletext.
Pokorni Zoltán elmondta, hogy a jelenlegi duális rendszert váltó lineáris képzési szerkezet kialakítását 1999-ben 2010-re tartották reálisnak. Tavaly viszont ezt az időpontot jóval korábbra, 2005-2006-ra tették, és ez önmagában is sok feszültséget teremt. Hozzáfűzte, az átalakítás sikeréhez 30-60 milliárd forintra lenne szükség, viszont a felsőoktatást 2002-höz képest mínusz 10–15 százalékos összeggel finanszírozzák.
A Fidesz oktatáspolitikusa nem tartja megfelelőnek, hogy a minisztérium minden szakot hamarosan átalakítana lineárissá, és olyan vegytiszta rendszert akar kiépíteni, ami valójában nem létezik. Szerinte a jó szakmai színvonal mellett az eredetileg tervezett üzem nem tartható.
Pokorni nyugalomra, szakszerűségre, a törvény alapos kimunkálására kérte a kormányt.

Menczer Tamás: Sosem fenyegetném a feleségemet!