A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség (FvF) áprilisban kezdett vizsgálódni a táplálkozás-kiegészítőkkel kapcsolatban. A nyár végén elkészült jelentés szerint az 50 vizsgált termék közül mindössze 7 felelt meg a csomagoláson jelzett értéknek, a többinél túl- vagy aluladagolták a vitaminokat, illetve az ásványi anyagokat. Ez a felügyelet szerint mindenképpen arra hívja fel a figyelmet, óvatosan kell „bánniuk” a fogyasztóknak a készítményekkel, hiszen a vitaminok túladagolása veszélyes lehet.
A Napi Gazdaság értesülései szerint mindegyik gyártó túladagolja készítményeiben a vitaminokat és ásványi anyagokat, ugyanis a jelenlegi gyártási technológia nem teszi lehetővé a rendkívül kényes anyagok pontos elosztását. Ezenkívül a gyártást követően, az oxidáció során a készítmények vitamintartalma csökken.
A vállalthoz képest a fogyasztóvédelmi felügyelet vizsgálatai szerint a négy nem megfelelt minősítést kapott Haas-készítmény átlagosan 7–10 százalékos eltérést mutatott. Bozori Tibor ügyvezető vitatja az eredményeket, saját mérésük szerint eleget tesznek a vállaltnak, azt viszont nem vitatják, hogy egyes vitaminokat az említettnek megfelelően túladagolnak. Tény ugyanakkor, hogy a túladagolás jócskán az egészségügyi értékek alatt marad – teszik hozzá.
A mérések szerint a legtöbb probléma az E vitaminnal van, amely zsírban oldódik és túladagolása valóban kedvezőtlen hatással van a szervezetre. Ám Bozori szerint az E vitamin a legkényesebb, ennek a mérése roppant bonyolult technológiát igényel, és meggyőződése, hogy öt laboratórium öt különböző eredményre jutna egy bizonyos termék E vitamin tartalmával kapcsolatban. Bozori szerint az ügy bonyolultsága miatt nem lett volna szabad a fogyasztóvédőknek azzal elintézni a dolgot, hogy a vizsgált készítményekre mindenféle magyarázat nélkül a nem megfelelt jelzőt biggyesztik. Mint mondta, nem a büntetés mértéke nagy, hiszen az néhány százezer forint készítményenként. A nyilvánosság azonban komolyabb károkat okoz, ráadásul azt a képzetet kelti, hogy kizárólag a több száz táplálkozáskiegészítő közül kiragadott 50 – hangsúlyozottan nem a legnagyobb forgalmú – készítménnyel vannak problémák. (Napi Gazdaság)

Így szabaduljon meg a nyesttől a padláson