ORF (orf.at)
Az osztrák közszolgálati rádió és televízió honlapja Náci vita Magyarországon címmel irányítja a figyelmet Európa egyik meghatározó problémájára.
A rövid tudósításból megtudható, hogy egyre több magyar táplál szimpátiát a 60 esztendeje hatalomra jutott nyilaskeresztes rezsim iránt. A nyilasok, akik nácibarátok voltak, százezerszámra küldtek zsidókat és cigányokat a gázkamrákba. A magyar parlament kedden elítélte a fasiszta eszmék újjáéledését.
Die Welt (welt.de)
A konzervatív napilap Gerhard Schröder Miért tartozik Törökország az unióhoz című írásában Ankara EU-tagságát mellett szól, s megpróbál az ismert álláspontok ismétlésével a lap által felsorolt tíz ellenérvvel (szeptember 24-én szemléztük szerk.) vitába szállni.
Schröder a következő közhelyeket sorolja fel:
– Az EU politikájának meg kell őriznie hitelességét, és be kell váltania ígéreteit.
– Szerinte az unió egy értékközösség, amelyik sikere esetén igazolhatja, hogy az iszlám és a modern felvilágosult társadalom ténye nincs ellentmondásban egymással.
– Törökország nagysága és gazdasági növekedése okán egy vonzó gazdasági partner.
Die Welt (welt.de)
A konzervatív napilap másik írásában A török közösség a CDU-val szembeni választási ajánlással fenyegetőzik címmel foglalkozik Ankara EU-tagsága kapcsán kirobbant németországi belpolitikai vitával.
A Németországi Török Közösség /NTK/ választási bojkott- felhívással fenyegette meg a keresztény uniópártokat. Az NTK elnöke Hakki Keskin óvta a CDU és CSU vezetését attól, hogy aláírásgyűjtésbe kezdjenek Ankara EU-tagsága ellen. „Igenis elképzelhető, hogy mi egy világos választási ajánlást tegyünk a CDU ellenében” – nyilatkozta. Közelebbit a tanács november eleji ülésén fognak meghatározni. 230 tagegyesülettel az NTK a legnagyobb török szervezet Németországban. Ma Németországban 730 ezer választójoggal rendelkező török nemzetiségű polgár él.
Eközben a bajor és a baden-württembergi miniszterelnökök, Edmund Stoiber (CSU) és Erwin Teufel (CDU) továbbra is lehetségesnek tartanak egy Törökország EU-tagsága elleni aláírásgyűjtést.
A leutkirchi közös kormányülés után Stoiber a kezdeményezést „igenis meggondolandó elképzelésnek” nevezte. Teufel úgy nyilatkozott, nem kíván erről az eszközről lemondani. Jelenleg azonban még nem született meg az aláírásról szóló döntés.

Antifa-ügy: az olaszok nem adják ki a támadót Magyarországnak