Felhívás Bush elleni merényletre?

A lassan késhegyre menő amerikai elnökválasztási kampány túlkapásai, úgy látszik, nem maradnak az Államok határain belül. Tegnap a The Guardian brit napilap publicisztikája rukkolt elő egy Bush-kritikával, amit megfűszerezett a demokrata párti jelölt leszólásával és az elnökgyilkosok hiánya felett érzett bánatának kifejezésével.

MNO
2004. 10. 24. 12:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A neves baloldali brit napilap minapi publicisztikája maró gúnnyal elemzi a jelenlegi amerikai elnök, George W. Bush első tévévitán mutatott teljesítményét és szellemi képességeit.

„Istenem, csak ne Bush legyen!” – ezzel a felkiáltással indítja Bush- ellenes kirohanását Charlie Brooker, a publicisztika szerzője. Állítása szerint idén november 2-án a civilizált világnak egy emberként kell az Urunk segítségét kérni, hogy az amerikai választópolgárok nehogy még négy évet adjanak az elnöknek a Fehér Házban.

Az írás apropója az a felvétel, amin valamilyen fura dolog látszódik George Bush hátán a két elnökjelölt első televíziós vitája során. Pontosabban az, ahogyan Bush viselkedett, és ahogyan az amerikai sajtó elment a téma mellett, nem méltatva különösebb figyelemre azt.

„Ez az ember vagy őrült, vagy be volt drótozva” – írja Brooker. Szerinte Bush a vita során mutatott viselkedése nem enged másra következtetni. Zavart volt, gyakran kezdte újra mondatait, hosszú szüneteket tartott – sorolja a furcsaságokat a szerző. Szerinte az elnök viselkedése annyira bizarr, annyira gyenge és annyira ügyetlen volt, hogy csodával határos, ő maga hogy nem nevette el magát a színpadon.

Brooker szerint John Kerry demokrata jelölt megjelenése és hangja leginkább egy odvas fára emlékeztet – „de legalább nem hazudik, … nem önző, …nem ostoba, …nem ámokfutó …kis csaló”.

A szerző nem kíméli a súgógép-botrányt szinte szó nélkül hagyó amerikai sajtót sem. Az írás végén pedig felteszi a kérdést: „Hol vagytok ilyenkor ti, Wilkes Booth-ok, Lee Harvey Oswaldok, John Hinckleyk?” (korábbi elnökgyilkosok, illetve Hinckley nevéhez a Reagen elleni merénylet-kísérlet fűződik – a szerk.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.