Felkelők kezén a robbanószer?

Az egyik iraki muzulmán fegyveres csoport ma bejelentette, hogy birtokában van az a közel 400 tonna hagyományos robbanóanyag, amely a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) jelentése szerint egy iraki lőszerraktárból tűnt el. A fegyveresek állítják: amerikai hírszerzők és katonák segítették őket.

Orosz Zoltán
2004. 10. 28. 12:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magát az Iszlám Hadsereg Brigádjának nevező szervezet egy videofelvételen bejelentette: ők birtokolják azt a közel 400 tonna robbanóanyagot, mely egy iraki lőszerraktárból tűnt el. A felvételt az AP hírügynökség szerezte meg – más forrásból még nem sikerült megerősíteni a tartalmát.

A filmen egy fekete, a csoport nevének feliratával ellátott zászló előtt álló, eltakart arcú, fegyveres férfi látható, aki arról beszél: társaival megesküdtek Allahnak és az iraki népnek, hogy a robbanószert a megszállók és azok ellen fogják felhasználni, akik együttműködnek velük. A videofelvételen a csoport egyik tagja úgy fogalmaz: „a hős muzulmán harcosok Isten segítségével és az amerikai hírszerzés számos tisztjével és katonájával együttműködve sikeresen szerezték meg az amerikai erők védelme alatt álló iraki katonai létesítményben lévő robbanószer egy jelentős részét.

A robbanóanyag eltűnését hétfőn jelentette az ENSZ nukleáris energiáért felelős szerve, a NAÜ – két héttel a hozzájuk eljuttatott iraki kormányjelentést követően. Az ügy az amerikai elnökválasztási kampánynak is egyik központi témájává vált, mivel John Kerry ezt az esetet hozza fel példaként arra, hogy a Bush-kormányzat hanyagul kezeli az iraki háború kérdését.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.