Hiller István az MSZP elnöke, Szekeres Imre az elnökhelyettes

Hiller Istvánt választotta az MSZP új elnökévé a párt tisztújító kongresszusa. Szekeres Imrét a küldöttek elnökhelyettessé választották.

MNO
2004. 10. 16. 12:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fölényesen, 396 szavazattal választotta Hiller Istvánt az MSZP elnökévé a párt tisztújító kongresszusa. Vetélytársa, Szekeres Imre 152 szavazatot kapott. Őt a küldöttek később elnökhelyettessé választották. Még a pártelnöki székért folyó versenyből időközben kiszálló Toller László elnökségi tag, pécsi polgármester is kapott egy szavazatot, ahogy a posztra egyáltalán nem pályázó Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője is.

Ezenkívül akadt két olyan szavazólap is, melyen Hiller és Szekeres nevét egyaránt kihúzták.

Hiller István, a szavazás eredményhirdetését követően megköszönte jelölttársainak, hogy részt vettek a megmérettetésben, a tagoknak pedig a hangulatot, amelyet a tisztújítás körül teremtettek.

Gyurcsány Ferenc üdvözölte Hillert, a szocialista párt első olyan elnökét, aki 1956 után született. A miniszterelnök szerint ezzel megérkeztek egy hosszú átalakulás utolsó állomásához. – A modern párt új generációja megérkezett – mondta a miniszterelnök.

A politikus új tisztségében tartott első sajtóértekezletén cáfolta, hogy lemondana miniszteri posztjáról. Mint mondta, a jelenlegi helyzetben nemcsak összeegyeztethető, hanem kifejezetten előnyös is a két funkció. Hozzátette azonban, hogy a 2006-os választás kampányában már főállású elnökre lesz szüksége a pártnak.

Egy kérdésre válaszolva Hiller István kifejtette, hogy a szocialisták támogatják a magyar nemzet békés egyesítését, amit azonban az Európai Unió keretén belül tartják megvalósíthatónak. Zuschlág János kijelentéséről és viselkedéséről szólva Hiller István azt mondta, hogy a felelőtlenség és a hülyeség pártsemleges – adta hírül a Magyar Rádió.

(X-Press, ma.hu, Info Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.