A Szervezett Bűnözés Elleni Koordiinációs Központ vezetője az elsőfokú ítélet szerint több, Kulcsár Attilával folytatott beszélgetés után a K&H Equitiesnél lévő iratok lefoglalását kérte a rendőrségtől, még a brókercégnél tartandó PSZÁF-vizsgálat előtt. A Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa a bűnpártolás vádpontját hivatali visszaéléssé minősítette át, és honvéddé fokozta le a dandártábornokot. Bácskait egyúttal felmentették az államtitoksértés vádja alól. A februári ítélet még nem jogerős, mivel az ügyészség súlyosbításért, a magát ártatlannak valló Bácskai pedig felmentésért fellebbezett.
Ilcsik Sándor, Bácskai védője ugyanakkor úgy vélte: az ügyben bűnpártolás vádjával nem folyhatott volna elsőfokú tárgyalás. Szerinte ugyanis még azt sem tisztázták, hogy Kulcsár Attila bűnös-e abban az ügyben, amelyben a dandártábornok a gyanú szerint segédkezett neki. A Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ vezetőjét elsősorban az exbrókerrel folytatott, lehallgatott telefonbeszélgetései alapján vádolták meg, mondván, hogy a tábornok bizonyítékok eltüntetésében kívánt közreműködni. Ilcsik szerint azonban a lehallgatási jegyzőkönyveket sem használhatták volna fel védence elleni bizonyítékként, mivel azok nem célhoz és személyhez kötötten keletkeztek.
A lefokozott dandártábornok védője korábban elképzelhetőnek tartotta, hogy a táblabíróság felfüggeszti az eljárást, vagy új elsőfokú bírósági eljárás elrendeléséről határoz. A mai zárt ülésen azonban a katonai tanács nem talált eljárási hibákat a korábbi ítéletben. Bácskai büntetőpere ezért másodfokon november 10-én folytatódhat, a Fővárosi Ítélőtáblán.

Más ügyekkel is összefügghet a svéd testvérek eltűnése Baranyában