Svédország–Magyarország
Vb-selejtező, 17 óra, Stockholm, Råsunda-stadion
Játékvezetők: Stuart Dougal; Alan Edward Cunningham, Tom Murphy és Iain Brines (skótok)
A várható összeállítások:
Svédország: Isaksson – Lucic, Mellberg, Mjällby, Nilsson – Wilhelmsson, Linderoth, Anders Svensson, Ljunberg – Larsson, Ibrahimovic
Magyarország: Király – Bodnár, Stark, Gyepes, Tóth A. – Simek, Molnár, Dárdai, Bodor – Gera, Torghelle.
A magyar válogatott meccs időpontjában, a Rasunda-stadionban megtartott utolsó edzésén nem forgathattak a svéd televíziósok, válaszul arra a húzásra, hogy két órával korábban a svédek zárt kapuk mögött tréningeztek. Matthäus a csütörtökinél rövidebb, mindössze egyórás edzést vezényelt, amely ezúttal is kétkapus játékkal zárult.
A egyik csapatban Szűcs, Balog, Stark, Gyepes, Szélesi, Fehér, Halmosi, Gera, Szabics és Torghelle, a másikban Király, Bodnár, Rabóczki (mezőnyjátékosként), Tóth, Simek, Molnár, Dárdai, Hajnal, Bodor és Kovács kapott helyet. Betalálni egyik oldalon sem sikerült, ami akár jó előjelnek is tekinthető. Megjegyzendő ugyanakkor, hogy a taktikai variációk arra utalnak, hogy Matthäus újoncavatásra készül: a megtiszteltetés pedig Hajnal tamást, a belgiumi St. Truiden légiósát érheti
A meccs előtti utolsó nap a nem hivatalos csapathirdetés ideje, főként az ilyen fontos találkozók előtt. Persze, az érintett edzők mindig „taktikáznak” egy kicsit, azaz szándékosan nem a helyes névsort közlik az újságírókkal.
Ezúttal azonban Lothar Matthäus és Lars Lägerbäck sem adta meg kezdőcsapatát, mindketten csak utalásokat tettek a kezdő tizenegyekre, így nagy „felelősséget” hárítva az újságírókra…
Matthäus azt azért elmondta, bízik benne, hogy a válogatott jó eredményt érhet el Stockholmban, ami szerinte akkor lesz megvalósítható, ha csapatunknak sikerül rátalálnia a saját játékára, és semlegesítenie a svédek kulcsembereit.
A német tréner állítja, hogy két riválisunk válogatottja közül a svédeké a jobb, a labdát is hetven százalékban a hazaiak birtokolták. A kapitány szerint a horvátok hatékonyabb helyzetkihasználásuk mellett leginkább provokatív játékstílusuknak köszönhették a győzelmet.
Hozzátette: a magyar válogatott az esélyesebb svédek otthonában is támadó futballal lép pályára, hiszen csak így érheti el célját, hogy kijusson a 2006-os világbajnokságra.
A 39. mérkőzés következik
A két csapat eddig 38-szor találkozott egymással. A mérleg: 10 döntetlen, 17 magyar és 11 svéd győzelem. A gólarány 86-65 a magyarok javára. A tétmérkőzéseket tekintve kilencszer csapott össze a két válogatott: három magyar siker mellett három alkalommal döntetlen lett az eredmény, míg háromszor a svédek örülhettek.
Legutóbb tavaly áprilisban találkozott a két gárda, akkor a Puskás Ferenc-stadionban egygólos svéd siker, míg az utolsó stockholmi találkozón, két éve, 1-1-es döntetlen született.
Amagyar válogatott utoljára csaknem fél évszázada, jelesül 1955-ben diadalmaskodott a svéd fővárosban, noha azóta már kilencszer vizitált a nemzeti tizenegy Svédországban.
Összességében ez lesz a magyar válogatott 790. mérkőzése. Eddig 382 győzelmet, 233 vereséget és 174 döntetlent könyvelhetett el, a gólarány 1717-1202.

Orbán Viktor is csatlakozott a Nemzeti Ellenállás Mozgalomhoz! – videó