A módosítások azonban jórészt kis horderejűek, például a felsőoktatási hallgatók ösztöndíjának és egyéb támogatásainak teljes összege adómentes lehet. Jó esély van rá, hogy nemcsak az 5, hanem a legfeljebb 25 főt foglalkoztató egyéni vállalkozókra is kiterjed az újabb egy fő foglalkoztatására vonatkozó járulékkedvezmény. Jogosnak tartotta a PM annak hangsúlyozását, hogy annak a terméknek az importja is mentesül az áfa alól, amely belföldi értékesítés esetén adómentességet élvez. Jó hír a közlekedési cégeknek, hogy a fogyasztói árkiegészítés alapjának növekedési mértéke és az inflációs terv közötti eltérésből származó árkiegészítés-elmaradást az árhatóság jövőre meg fogja téríteni nekik.
A regisztrációs adónál a benyújtott javaslathoz képest annyi változás valószínű, hogy (a magánszemélyekkel szemben definiált) „adóalanyok” által behozott használt autónál a 125 százalékos adótételt eltörlik. A jövedéki törvény olyan enyhítő passzussal egészülhet ki, amely szerint az adóraktár-engedélyesek által nyújtandó szállítási biztosíték összege a dohánygyártmányok és az alkoholtermékek esetében legfeljebb 600 millió forint, az ásványolajtermékek esetében pedig legfeljebb 3 milliárd forint lehet. Az OET-ben született egyezséget vezeti át egy olyan javaslat, amely havi 7500 forintról nyolcezerre emeli a munkavállalónak adómentesen juttatható étkezési utalvány összegét.
Egy kuriózumnak számító hárompárti (MSZP, Fidesz, MDF) módosító javaslat is átmehet a T. Házon: a képviselők a kormánnyal szemben nem támogatják, hogy a kivethető helyi adó plafonját másfélszeresére növeljék. Érdekesség, hogy néhány fideszes javaslat elnyerte a pénzügyi tárca szakértőinek tetszését: az egyik ilyen módosító indítvány szerint nemcsak az oktatási, hanem az egészségügyi és szociális intézményekben nyújtott ellátás illetve érkeztetés is adómentes lehet.

Mutatjuk, hogyan került Gyurcsány és a Momentum a totális süllyesztőbe