Felmentették a Kékfény című rendőrségi tévéműsor felelős szerkesztőjét a köztévénél, a Kaiser Edével készített börtöninterjú miatt. Szűcs Gábor, az Aktuális Igazgatóság helyettes vezetője – mint a műsort felügyelő szervezeti egység vezetője – egy most indított vizsgálat lezárásig mentette fel a szerkesztőt – jelentette be közleményben a Magyar Televízió.
Kaiser Ede, az exkluzív interjú alanya annak idején maga ragaszkodott a speciális közvetítő, azaz Haris Sándor közreműködéséhez és jelenlétéhez – derül ki abból a feljegyzésből, melyet Csákány Tibor, a Kékfény felelős szerkesztője készített Rangos Katalin műsorpolitikai főtanácsadó kérésére. A köztévé vezetése azonban tovább folytatja a vizsgálatot, mivel álláspontjuk szerint a történteket egyelőre egyoldalúan bemutató feljegyzést össze kívánják vetni bizonyos rendelkezésükre álló, speciális információkkal.
Megkeresésünkre Holub Katalin, a Magyar Televízió szóvivője közölte: Haris Sándor semmiféle jogi és munkakapcsolatban nem áll a közszolgálati televízióval. A Magyar Televízió mindenesetre a jövő hétfőn leadni tervezett teljes Kaiser-interjút addig nem sugározza, amíg nem tisztázódik minden körülmény.
Ahogyan azt az Index tegnap hírül adta, a többszörösen büntetett előéletű Haris Sándor a Kékfény stábjának „szerkesztőasszisztenseként” szerepelt az exkluzívnak tervezett börtöninterjút készítő Kékfény stáblistáján. A Nagy Ignác utcai büntetés-végrehajtási intézet őrei azonban felismerték a férfit, aki így nem juthatott a móri bankrablási ügyben életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt Kaiser Ede közelébe. Az ügy pikantériája, hogy Haris neve legutóbb éppen a móri gyilkossággal összefüggésben merült fel, ám ezt a a szálat a rendőrség akkor cáfolta.
Az alvilágban „Turek”-ként elhíresült Haris Sándor ellen többször indítottak eljárást az elmúlt másfél évtizedben, nevét többek között zavaros olajügyekkel, illetve a dunaszerdahelyi mészárlással is összefüggésbe hozták. Többször is fogva tartották, legutóbb éppen a Nagy Ignác utcai büntetés-végrehajtási intézetből szabadult, amelybe most szerkesztőasszisztensként tért volna vissza.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP)a tegnapi napon szóvivőjén keresztül tudatta: a BVOP-nál nincs semmiféle ügy, az interjú rendben lezajlott, adásba is került, a beléptetést az őrök a jogszabályi előírások alapján végezték.
Két ember meghalt, öt kórházba került az ítéletidő viszontagságai miatt Romániában
