A magyar idegenlégióst José Antonio Camacho vezetőedző a 60. percben cserélte be. Fehér, aki gólpasszt adott, a ráadásban kapott egy sárga lapot, majd mosolyogva tett két lépést, aztán lehajolt, megfogta két térdét, s összerogyott. Csapattársai azonnal odarohantak hozzá, s egyikük tartotta a fejét, nehogy lenyelje a nyelvét. A csapatorvosok újraélesztéssel próbálkoztak. Eközben a két együttes játékosai és a szurkolók is döbbenten, könnyeikkel küszködve figyelték az eseményeket. Többen térdre rogytak, s imádkozni kezdtek. Camacho futballistáival együtt zokogott.
A játékvezető azonnal lefújta a mérkőzést, amelyet így Fehér csapata Fernando Aguiar góljával 1-0-ra megnyert.
Természetes ok vagy szívrendellenesség a halál oka?
„Fehérnek már a pályán megállt a szíve, ekkor még az orvosok sikeresen újraélesztették. A mentőautóban ez újra sikerült nekik, de a harmadik szívleállás, már a kórházban, végzetesnek bizonyult” – mondta közvetlenül az eset után Balla János, Magyarország lisszaboni nagykövete.
A vizsgálatok lezárása után, április 14-én a portugál legfőbb államügyészség azt közölte a toxikológiai vizsgálatok eredményére hivatkozva, hogy természetes okokból halt meg Fehér Miklós. „A vérben alkohol, drog, gyógyszer és szteroid nyomaira nem bukkantak a szakemberek” – állt a hivatal közleményében.
A Jornal de Noticias ezzel együtt azt írta: olyan kór okozta a játékos halálát, amit korábban egyetlen vizsgálat során sem észleltek. A lap értesülése szerint „mérsékelt szívmegnagyobbodásról” volt szó. A boncolást követően került sor a szövettani elemzésekre. Portugál törvényszéki orvosszakértők úgy vélték, hogy veleszületett szívrendellenesség állhat Fehér halálának hátterében.
Országos gyász itthon és Portugáliában
A magyar szövetség a Puskás Ferenc-stadion melletti emlékműnél búcsúztatta el sok szurkoló kedvencét, aki tagja lett volna Lothar Matthäus szövetségi kapitány első keretének. A nemzetközi szövetség (FIFA) levélben részvétét nyilvánította a Benficának és az MLSZ-nek Fehér Miklós halála miatt.
Portugália államfője, Jorge Sampaio a Benfica elnökének, Luis Filipe Vieirának küldött gyásztáviratot, míg Teresa Gouveia portugál külügyminiszter asszony Brüsszelben nyilvánított részvétet Kovács Lászlónak, a magyar külügyi tárca akkori vezetőjének. A Benfica hivatalos honlapjának nyitóoldala feketébe jelent meg, s Fehérről volt látható egy kép, amikor csapattársai éppen ünneplik egy gólja után. A boncolás után a Benfica stadionjában ravatalozták fel a támadót, a koporsót a kórházból a Luz Arénába szállították, ahol a szurkolók leróhatták a kegyeletüket.
Január 28-án játékostársak, sportvezetők és szurkolók búcsúztatták a győr-szabadhegyi köztemetőben Fehér Miklóst. A portugál elitklub különgépe – amelyen Fehér Miklós holttestét szállították haza – kora délután érkezett Budapestre. A mintegy 170 fős küldöttség buszokkal – rendőri felvezetéssel – azonnal Győrbe utazott.
Egy nappal korábban sok ezren vettek végső búcsút az elhunyt magyar labdarúgótól Lisszabonban, ahol a koporsót a csapat új stadionjában, az Új Katedrális főbejáratánál emelt alkalmi búcsúhelyen a megrendült csapattársak egy csoportja helyezte el: Hélder, Argel, Nuno Gomes, Zahovic, Miguel és Simao. A klub Fehér emlékét azzal is szeretné méltóképpen megőrizni, hogy – amint azt Luis Filipe Vieira, a Benfica elnöke bejelentette – visszavonultatták 29-es mezét, ilyen számot többé senki sem visel a csapat játékosai közül.
Tarsoly Csaba, a győri klubot működtető cég tulajdonosa hangoztatta: felveszik a kapcsolatot egy emlékmérkőzés rendezésére Fehér utolsó csapatával, a Benficával, amely az ETO-hoz hasonlóan idén ünnepli fennállásának 100. évfordulóját. Erre egyelőre nem került sor.
2004. január 29-én 17.30 órakor egyperces gyászszünet volt egész Portugáliában.
Fehér-emlékmúzeum nyílt Győrben
Június 17-én Győrött megnyílt a Fehér Miklós-emlékmúzeum, amelyben a január 25-én elhunyt válogatott labdarúgó relikviáit láthatják az érdeklődők. Mezek, trófeák, sálak, fényképek, újságcikkek és egyéb tárgyak idézik a csatár pályafutását és klubjait, a Győri ETO-t, az FC Portót, a Bragát, a Salgueirost, a Benficát és természetesen a magyar válogatottal kapcsolatos emlékeket is. A múzeumban megtalálható Fehér Miklós stoplisa és lábszárvédője is, valamint filmeken megelevenednek a góljai, legnagyszerűbb megmozdulásai. Az emlékhely a Soproni út 57. szám alatt található a család vendéglőjében, keddtől szombatig 12 és 18 óra között látogatható.
Fehér-szobor a Benfica stadionban
Január 22-én, szombaton este, a Beira Mar elleni bajnoki mérkőzés előtt felavatták Fehér Miklós mellszobrát a Benfica otthonában, az Új Katedrális-stadionban. A méretarányos, bronzból készült művet – Domingos Soares Franco alkotását – az egyesület elnöke, Luis Filipe Vieira és a néhai futballista családja, szülei és testvére – leplezte le az aréna egyik, ez alkalomból zsúfolásig megtelt aulájában. Az elnök bejelentette: a kórháztól megszerezték azt a szerelést, amelyben a támadó elhunyt, és egy vitrinben ezt is kiállítják a stadionban.
Fehér Miklós portréja
Született: Tatabánya, 1979. július 20.
Első NB I-es mérkőzése: 1995/1996-os szezonban a Győr–Debrecen (1-3), 12 percet játszott
Utánpótlás válogatott: 48 mérkőzés/18 gól
Felnőtt válogatott: 25/7
Első válogatott szereplése: 1998. október 10. (Azerbajdzsán–Magyarország 0-4).
Csapatai: Rába ETO, FC Porto, SC Salgueiros, SC Braga, Benfica

Precízen időzített kémbotrány: így keltett pánikot a dollármédia