Jelentősen drágul a számlavezetés

A legtöbb hitelintézet átdolgozta a lakossági folyószámlák kondícióit: ennek eredményeként csak az alapszolgáltatásokat igénylő ügyfeleknek is egyre tetemesebb számlafenntartási költségekkel kell számolniuk – írja a Világgazdaság.

MNO
2005. 01. 18. 7:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A megemelt számlavezetési és átutalási díjak következtében a számlán tartott összeg kamata egyre nehezebben lehet elég a fenntartási költség fedezéséhez.

A bankok internetes honlapján szereplő kondíciós listák szerint egy nem túl aktív ügyfél számlakiadásai is jellemzően meghaladják az évi tízezer forintot. Feltételezve, hogy valaki havi 4-5 alkalommal vesz fel számlájáról készpénzt, havi öt közüzemi megbízást és két-három, bankon kívüli átutalást teljesít, a számlavezetési díjjal együtt havi 1000-1200 forintos kiadással kell számolnia – olvasható az fn.hu-n.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.