Magyar árvaházak építését tervezik Srí Lankán

Az első magyar árvaházat a szigetország fővárosa, Colombó mellett építi fel a Baptista Szeretetszolgálat, az adományozóknak köszönhetően pedig több gyermekotthon bővítésében, felújításában is segíthet a szervezet – számolt be a Magyar Rádió.

MNO
2005. 01. 13. 18:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Baptista Szeretetszolgálat Fogadj örökbe-programjára minden eddiginél többen jelentkeztek, eddig mintegy 8 ezren. Szenczi Sándor, a szeretetszolgálat vezetője maga is Srí Lankára utazott, hogy koordinálja az árvaház építési munkát. A rádiónak elmondta, nagyon örültek, amikor kiderült, egy százfős magyar árvaház alapjait tehetik majd le – erről már nagyon sok helyi hatósággal egyeztettek.

Most egy, már létező, 320 személyes otthon bővítéséhez láttak hozzá, az itteni magyar ház a szökőár árváinak ad majd menedéket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.