Miskolc része marad a tapolcai városrész – közölte a helyi választási iroda vezetője. Szűcs Ferencné elmondta: a nem hivatalos végeredmény szerint a választásra jogosult 2329 szavazópolgár közül 1327-en adták le voksukat, közülük 548-an a városrész önállóságára, 774-en a Miskolchoz való tartozásra szavaztak. Öt szavazat érvénytelen volt.
Az európai hírű barlang-termálfürdőjéről nevezetes üdülőövezet lakói azért kezdeményezték a referendumot, mert megítélésük szerint Miskolc nem tett meg mindent a városhoz tartozó Tapolca fejlődése érdekében.
A kezdeményezők a többi között azt kifogásolták, hogy elmaradott az infrastruktúra, piszkos és gondozatlan a fürdőhely, valamint az önkormányzat több, turista csalogató beruházást nem végzett el. Az elszakadást a miskolci önkormányzat valamennyi pártfrakciója ellenezte. Az elváláshoz a több mint 2300 választópolgár fele, plusz egy ember igen szavazata kellett volna. (Info Rádió)

Így teszik tönkre az egészséged az álmatlan éjszakák – 5 tuti módszer a pihentető alvásért