Kuncze Gábor pártelnök cáfolta, hogy Wekler Ferencet az SZDSZ javasolta volna a miniszterelnök atomügyi tanácsadójának – írja a Magyar Nemzet. A Népszabadság cikkéből kiderül: Wekler ma Bátaapátiban arról tájékozódik, hogy lehet-e a Tolna megyei település határában lévő gránithegybe atomtemetőt építeni. A kormányközeli lap úgy tudja: három hétig győzködték Gyurcsányt az SZDSZ vezetői, hogy Wekler újra kormányzati pozíciót kapjon.
Az SZDSZ elnöke a Nap-kelte tegnap reggeli műsorában emlékeztetett rá, Wekler Ferenc azzal vált országosan ismert politikussá, hogy 1988–1990 között az Ófaluba tervezett atomtemető ellen megszervezte a helyiek ellenállását, és végül megakadályozta annak létrehozását – írja a Magyar Nemzet. Kuncze úgy vélte, Wekler Ferencnek nem az a feladata, hogy szakmai vizsgálatokat folytasson, hanem hogy a lehetséges verziók közül olyat válasszon a kormányzat, amelyet aztán az ott lakók is elfogadnak. Kuncze Gábor szerint ez politikai munka, amivel politikust meg lehet bízni, ugyanakkor visszautasította azt a feltételezést, hogy Wekler „politikai rehabilitációjáról” lenne szó.
Ismert, Wekler Ferenc azután mondott le parlamenti alelnöki posztjáról, hogy kiderült, a családja érdekeltségébe tartozó cégek csaknem 270 millió forintos vissza nem térítendő állami támogatást kaptak szőlőtelepítésre.
A Magyar Nemzet információi szerint a radioaktív hulladékok elhelyezésével kapcsolatos kutatások az elkövetkező esztendőkben akár 320 milliárd forintos költséget is róhatnak a magyar államra. A vizsgálatok hetven százalékát az állami tulajdonban lévő Mecsekérc Rt. végzi, amelyet ugyanakkor hamarosan privatizálnak, és egyes feltételezések szerint a menedzsment tulajdonába kerülhet. Úgy tudjuk, a vállalat piaci értékét már fölmérték, de a konkrét összeget lapzártáig nem tudtuk meg az ÁPV Rt.-től – írja a Magyar Nemzet. Koltai Tamás (Fidesz) országgyűlési képviselő szerint joggal vetődik föl a kérdés, hogy a 280 milliós jegyzett tőkéjű Mecsekérc értékének meghatározásánál figyelembe veszik-e, hogy a cég résztulajdonában lévő Bátatom Kft. lesz a nyertese annak a 17 milliárdos pályázatnak, amely a Bátaapátiba tervezett atomtemetővel kapcsolatos kutatások folytatását célozza. Koltai szerint szembetűnő, hogy a Mecsekérc a radioaktív hulladékok elhelyezésének piacán akkor került előtérbe, amikor megszületett Wekler Ferenc elhíresült tanulmánya, amely még Csillag István gazdasági minisztersége idején azt szorgalmazta, hogy ne Bátaapátiban, hanem a Baranya megyei Bodán helyezzék el az atomhulladékot.
Wekler új pozíciója sem pénzzel, sem apparátus felállításával nem jár. A Népszabadság szerint Wekler mégis úgy jelentkezett be a radioaktív hulladékokat kezelő kht. vezetőjénél, hogy a cég bocsásson rendelkezésére titkárnőt, szolgálati autót vagy az ehhez szükséges pénzt.
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat