Balesetek és lelassult közlekedés az ónos eső miatt

Hó és ónos eső esik több helyen az országban. Árokba csúszott autók és kamionok nehezítik a közlekedést többek között az M1-es autópályán – írja a radio.hu.

MNO
2005. 02. 11. 8:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hó és ónos eső esik a főváros több részén is – tájékoztatott a közterület-fenntartó. Szegedi Péter szóvivő a Magyar Rádiónak elmondta: megkezdték a síkosság-mentesítést, és arra kérik az autósokat, hogy rendkívül óvatosan vezessenek a megváltozott útviszonyok miatt.

Lelassult a közlekedés a Dunántúl északi részén is, miután ónos eső esik Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Pest megyében.

Az M1-es autópályán reggel több autó és kamion is az árokba csúszott, a síkos útpálya miatt most is csak lassan lehet haladni. A sérült járművek több helyen is elfoglalják a leállósávot.

Szállingózik a hó Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megyében. Budapesten a hajnali havazás után immár ónos eső követel nagyobb figyelmet a közlekedésben, az utak sikosság-mentesítését megkezdte a közterület-fenntartó.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.