Duplázhat a Patriots

Vasárnap éjjel a floridai Jacksonville-ben rendezik meg a 39. Super Bowlt, az amerikai futball nagydöntőjét, amelyen a két alszervezet, az NFC és az AFC bajnokai csapnak össze a Vince Lombardi-trófeáért. Az előzetes esélylatolgatások a New England Patriots győzelmét vetítik előre, míg a Philadelphia Eagles-nél a kulcsembernek számító Terrell Owens felépülésétől várnak sokat.

Kaposi Dávid
2005. 02. 05. 11:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A négy év alatt harmadik NFL-nagydöntőjére készülő New England Patriots rendkívül egységes és jól szervezett védelmében bízhat a Philadelphia Eagles ellen is. Ez a csapatrész nagyban hozzájárult, hogy az együttes újra a Super Bowlon léphet fel, hiszen a rájátszás mindkét mérkőzésén remekeltek a védekezők. Az alapszakasz legjobbjának választott Payton Manning vezette Indianapolis Colts képtelen volt touch downt elérni a Patroits ellen, majd az AFC-döntőjében is sok hibára késztették a Pittsburgh irányítóját, Ben Roethlisbergert.

Persze a Patriots támadóiról sem szabad elfeledkezni. A csapat irányítója, Tom Brady élete eddigi nyolc rájátszásbeli mérkőzésén diadalmaskodott, ezzel beállította Troy Aikman rekordját. A tavalyi döntő MVP-je mellett jó formában várja a vasárnapi ütközetet Deion Branch is, aki a Pittsburgh ellen két touch downt is szerzett Brady passzaiból. A mérkőzésen újra fontos szerep hárulhat Adam Vinatierire is, aki egy-egy sikeres mezőnygóljával kétszer is végső győzelemhez segítette csapatát az utolsó másodpercekben.

A New England esélyeit nagyban javítja, hogy a Super Bowlon pályára léphet az idény során hosszú ideig sérüléssel küszködő Ty Law és Tyrone Poole, illetve a legjobb védekező falember, Richard Seymour is.

A Philadelphia együttese eddig egyszer játszott nagydöntőt, de 1981-ben az Oakland legyűrte az Eagles csapatát. Az NFC győztese az utóbbi években háromszor is elbukta főcsoprt-döntőjét, de idén az Atlanta Falcons elleni akadályt már sikerrel vették a „Sasok”.

A Philadelphia csapatába visszatérhet a bokasérüléséből felépülő Terrell Owens, valamint Mark Simoneau is harcra kész. A villámgyors Owens és az irányító Donovan McNabb párosa remekül működött az idényben, és visszatérésével az Eagles támadási variációi is bővülnek. „Remekül érzem magam, hiszek a képességeimben. Vasárnap a határ a csillagos ég lesz számomra” – jelentette ki magabiztosan Owens a Super Bowl előtt. Az elkapó játékos visszatérése lélektanilag is sokat jelenthet a philadelphiaiknak. „Mindannyian örülünk a felépülésének, hiszen a játéka a puzzle egyik fontos darabja” – mondta a gárda védője, Corey Simon.

Az Eagles irányítója, McNabb jobb idénybeli mutatókkal rendelkezik, mint Tom Brady, a New England játékmestere, a különbség főleg az eladott labdák terén jelentkezik. Emellett a Philadelphia hívei sokat várhatnak McNabb beindulásaitól is.

A Philadelphia védekezése az NFC-döntőjében bebizonyította, hogy akár a Super Bowl megnyerésére is alkalmas. A „Sasok” védelme Jeremiah Trotter, Keith Adams és Derrick Burgess vezetésével szinte mindig megállította az atlantai Michael Vicket, a liga egyik legtehetségesebb irányítóját.

A Super Bowl az Egyesült Államokban minden évben a legnézettebb sportközvetítésnek számít. Az eseményt közvetítő Fox csatorna félperces hirdetésért 2,4 millió dollárt kap. A találkozó több is mint egy egyszerű sportesemény: a szervezők óriási koncertekkel színesítik a programot. Idén Paul McCartney fellépése minden bizonnyal nem okoz majd a tavalyihoz hasonló botrányt.

Út a Super Bowlig:
Wild Card mérkőzések: St. Louis-Seattle 27-20, New York Jets-San Diego 20-17 – hosszabbítás után, Indianapolis-Denver 49-24, Minnesota-Green Bay 31-17
AFC-elődöntő: Atlanta-St. Louis 47-17, Philadelphia-Minnesota 27-14
NFC-elődöntő: New England-Indianapolis 20-3, Pittsburgh-New York Jets 20-17 – hosszabbítás után
AFC-döntő: New England-Pittsburgh 41-27
NFC-döntő: Philadelphia-Atlanta 27-10

A legutóbbi tíz Super Bowl végeredménye:
2004: New England-Carolina 32-29
2003: Tampa Bay-Oakland 48-21
2002: New England-St. Louis 20-17
2001: Baltimore-New York Giants 34-7
2000: St. Louis-Tennessee 23-16
1999: Denver-Atlanta 34-19
1998: Denver-Green Bay 31-24
1997: Green Bay-New England 35-21
1996: Dallas-Pittsburgh 27-17
1995: San Francisco-San Diego 49-26

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.