Gyurcsány miatt nem kapott állást az edző

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kijelentése visszaütött a sportra: a leterroristázott futballisták okán Szaúd-Arábia eddig csak diplomáciai lépéseket tett, ám az arab országban, úgy tűnik, nagy a sértettség. Hajdu János, a Magyar Kézilabda-szövetség szakmai igazgatója jelentős összegű szaúdi szerződésajánlattól esett el egyik napról a másikra.

MNO
2005. 02. 27. 17:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint az a Budapesti Reggel című napilap cikkében olvasható: a viccesnek szánt miniszterelnöki elszólásnak – túl a diplomáciai kellemetlenségeken – számos, kisebb-nagyobb cég, vagy éppen magánember is megissza a levét.

Az egyik negatív eset szenvedő alanya Hajdu János, a Magyar Kézilabda-szövetség szakmai igazgatója, aki számára jelentős összegű szerződésajánlattól esett el egyik napról a másikra.

– Hónapokkal előbb már tárgyalásban álltam a szaúdi kézilabda-szövetség vezetőivel, akiket személyesen is jól ismerek, hiszen két alkalommal is álltam velük szerződéses viszonyban – mesélte Hajdu. – Amikor ez a kellemetlen eset bekövetkezett, magánemberként azonnal felhívtam leendő főnökeimet, s mivel elég jól beszélek arabul, elnézést kértem tőlük a történtekért. A válasz az volt, hogy a barátság természetesen fennmarad közöttünk, de a szaúdi válogatott élére történő kinevezésemről az eset után szó sem lehet.

– Mire is kérték fel, s mi lett volna a fizetség?

– Az Iszlám Olimpia versenyeire kellett volna felkészítenem Szaúd Arábia férfi kézilabda-válogatottját, mégpedig úgy, hogy az együttes három hetet Magyarországon töltött volna, s hasonló időt nekem is kinn kellett volna lennem, majd levezényelni az olimpiát. Ezért 50 ezer dollárt ajánlottak, ami azt hiszem, igazán nem megvetendő összeg. Az a pénz sem mellékes, amit a szaúdi küldöttség tagjai három hét alatt itt elköltöttek volna...

– Ön előbb a TF-en tanított, de mellette mindig voltak csapatai, majd két évtizede főállású edző lett. Több élvonalbeli klubnál is megfordult, két évig a férfi válogatottat is dirigálta. Nem mellesleg közismerten jó kapcsolatokkal rendelkezik a Közel-keleti országokban.

– Már 1987–1990 között Kuvaitban volt szerződésem, s 2001-ben visszatértem oda. Közben 1995-ben Szaúd-Arábiába is kijutottam, majd 1999-ben ugyanott már kineveztek a válogatottjuk kapitányának, de az otthonról jött, a férfi válogatott élére szóló meghívás hallatán azonnal hazajöttem. Sajnos a vb-, majd az Eb-selejtezőn sem jártam sikerrel, hiszen Norvégia ellen egy góllal, Svájccal szemben pedig kevesebb idegenben lőtt gól miatt maradt alul csapatom, így közös megegyezéssel elváltunk. Szerencsére nagyon szívesen dolgozom a szövetségben. Kitartásomra annál is inkább szükség lesz, mert onnan a közeljövőben aligha számíthatok újabb felkérésre.

Forrás: Budapesti Reggel

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.