A Coface kutatóintézet megállapításai szerint Magyarországon épült ki Közép-Európa legjobb pénzügyi rendszere, és kedvező az ország földrajzi elhelyezkedése is, ugyanakkor negatívumként említették meg azt, hogy jelentős külpiaci kitettséget eredményez a gazdaság nyitottsága, a magas államháztartási hiány, az államadósság emelkedése, valamint az ikerdeficit. A Coface megállapítása szerint a mezőgazdaság, az építőipar, a textilipar és a papírszektor vállalatainak pénzügyi helyzete a legnehezebb Magyarországon.
Az országkockázatot A2-es szintre sorolták be a francia kutatók, akik szerint a devizaválság jelentős kockázatnövelő tényező, ugyanakkor a konjunkturális folyamatoknak való kitettség és a közpénzek felhasználásának bizonytalansága még kezelhető szinten van. Nem jelent viszont kockázatot a vállalatok fizetési kultúrája, a politikai intézményrendszer, a bankszektor és a külső eladósodottság.
Magyarországon kívül Csehország, Szlovénia és Észtország kapott még A2-es besorolást az újonnan az unióhoz csatlakozott országok közül, míg Szlovákia, Lengyelország, Lettország és Litvánia A3-as besorolást szerzett, mely magasabb kockázati szintet jelent. A legnagyobb javulást Szlovákia mutatta, mely Közép-Kelet-Európa mintaállamának számít – közölte a Napi Gazdaság.
Forrás: tozsdeforum.hu
Rendőröket támadtak meg egy migránshotelnél
