Kovács László az áfáról tárgyalt Berlinben

Az Európai Unióban legyen kötelező az áfa legalább 15 százalékra emelése, és legyen egységes a vállalkozási adó mértéke. Erről tárgyalt Kovács László adóügyi biztos Berlinben.

MNO
2005. 02. 15. 10:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kovács László a Magyar Rádió kérdésére elmondta: a német pénzügyminiszterrel tárgyalt Berlinben, és az megértéssel, de még nem hozzájárulással fogadta azt a tervet, hogy mindenütt, minden tagállamban egységesítsék a vállalkozási adó mértékét, illetőleg – és ez Magyarország szempontjából is nagyon lényeges –, hogy a régebbi tagállamok számára is legyen kötelező az áfa mértékének emelése legalább 15 százalékosra.

Arról van szó, hogy az új csatlakozók tíz éven át bizonyos, előre meghatározott és kialkudott cikkek és szolgáltatások után akár egészen alacsony áfát számolhatnak föl, sőt néhol nem is kell azt kiszabniuk, de a tíz év elteltével kötelesek a legalább 15 százalékos áfa kulcsot mindenre kiszabniuk. Ezzel szemben például Nagy-Britannia elméletileg az idők végtelenségéig fenntarthatja a több évtizeddel ezelőtt, a belépésekor kialkudott áfa- mentes állapotot egy sor szolgáltatásnál és árunál. Ez így igazságtalanság, mert a nyugati tagállamok a tíz év leteltével versenyelőnyre fognak szert tenni a keleti tagállamokkal szemben. (Magyar Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.